Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czy tylko ja mam takiego pecha do sieci komórkowych? Byłem w Orange ale internet był do dupy to przeniosłem się do Virgin. Bylo fajnie przez 2 lata i znowu internet to gówno... Gdzie mam przejść żeby ten internet chodził normalnie? Mowa o Olsztynie więc miasto wojewódzkie nie jakies zadupie...

#siecikomorkowe #orange #virgin #olsztyn
  • 13
@OCIEBATON:

znowu internet to gówno

Jaki masz telefon? Jeśli taki bez LTE to operatorzy stopniowo, miejscami wyłączają pasmo UMTS 2100 i przekazują je pod wykorzystanie w sieci LTE.

Gdzie mam przejść żeby ten internet chodził normalnie?

Niestety nie da się tego z góry przewidzieć. Jeśli w Twojej komórce (w znaczeniu - obszarze obsługiwanym przez stację bazową, do której jesteś podłączony) jest wielu użytkowników, stacja bazowa może być bardziej obciążona, to i
@OCIEBATON moim zdaniem Orange i TMobile są najlepsi w PL, kiedyś pracowałem u pomarańczowych i wiem jak to działa, oczywiście są miejsca w PL gdzie super działa Plus, srednio Orange i nie ma TM albo nie ma Orange, srednio TM i super Plus, szukać trzeba - najlepiej kupić starter za 5 zika i testować
@OCIEBATON: Dobrze mówi @prezes_internetu, kup startery wszystkich operatorów i przetestuj. Nie ma lepszej metody, będziesz wtedy miał pewność jak działa na twoim sprzęcie. Zacznij od Orange, bo masz promocję dla nowych Klient w na kartę. Wystarczy doładować za 5 zł i masz na 5 dni no limit, połączenia, MMS, SMS i 5 GB danych. Przez dwa lata dużo się zadziało w sieci Orange, był refarming częstotliwości. Trzymaj się :) #
@OCIEBATON: Masz wersję global, czy jakąś kupioną po taniości? Pytam bo wersja indyjska może nie mieć niektórych pasm. Poza tym niestety w dużych miastach może występować zjawisko "oddychania sieci" - jeśli BTS jest mocno obciążony może ograniczać swój zasięg by zapewnić dobrą łączność mniejszej ilości użytkowników, zamiast beznadzieją wszystkim. To bardzo złożony temat i ogólnie w mieście nie ma większych różnic poza sieciami, najlepiej kupić startery za 5 zł i przetestować
R.....R - @OCIEBATON: Masz wersję global, czy jakąś kupioną po taniości? Pytam bo wer...

źródło: comment_1620652319HdNjFp9evHjjxpHNGiMLC2.jpg

Pobierz
@OCIEBATON: Masz 4 firmy, Play na dodatek jedzie jeszcze jakis czas na zasiegu Orange i T-Mobile, Plusa juz stracili. Pojezdzij sobie po roznych miejscach, siec komorkowa nie jest monolitem, w jednym miejscu dziala lepiej, w drugim gorzej. Sam korzystalem z Orange od lat, teraz Nju i generalnie jestem zadowolony, grubsze awarie to byly pojedyncze dni, w trakcie wyjazdow czy w pracy, na uczelni generalnie mialem zasieg.