Wpis z mikrobloga

1. Karol: Otrzymałem od Igi kilka razy taką sytuację, która była dla mojej osoby i moim mniemaniu nieakceptowalna na jakby dany czas, tak? Czyli ja nie akceptowałem takiego zachowania i dalej nie akceptuję i ona po prostu mnie zraniła. Ja wiem że jestem facetem i nie powinno mnie to ranić, ale jednak mnie to zraniło i jednak we mnie jakoś to tam siedziało.

O co może chodzić? Dobierała się do niego a on nie chciał? W sumie to by pasowało do i do kontekstu wypowiedzi i do zaprzestania inicjowania przez Karola bliskości fizycznej.

W zapowiedzi 13 odcinka jest fragment o tym że Karol się spakował i od 3 dni nie ma w domu (Igi jak zakładam) bo się pewnej sytuacji przestraszył...

2. Karol mówi że jak rozmawiał dzień wcześniej z Igą przez tel to usłyszał od niej że stracił czystą kartkę bo ja zdradził i wspominał te rzeczy które nie powinny być wspominane. O co może chodzić? O wygadanie czegoś przed kamerą czy o coś w stylu "spokojnie"?

#slubodpierwszegowejrzenia
  • 21
  • Odpowiedz
@Dewasta: Niezależnie od tego co on jej powiedział (a naprawdę wątpię, by odrzucając ją wprost zachował się jak cham), to jej reakcja jest totalnie nieadekwatna do sytuacji. Jeśli tak ją to wkurzyło to mogła zagrać w otwarte karty i powiedzieć wprost o co chodzi. A nie, że tu nie pozwala mu nawet się wypowiedzieć, tylko sama steruje rozmową i kontekstem sytuacji, jeszcze doprawiając to płaczem.
  • Odpowiedz
@Dewasta: Powiem Ci ze po obejrzeniu odcinka 12 nie mam złudzeń co do tego ze u niej pod czaszka nie dzieje się ok. Nie bez powodu jak widać jest tez wiecznie sama. W 12. Odcinku zupełnie nie zrozumiałam o co tej kobiecie tak naprawdę chodzi. Dopuszczenie jej do programu to jakiś ponury żart. Nie wierze, ze nikt tych dziwnych zachowań nie wyłapał na castingu. Musieli mieć albo bardzo mało chętnych albo
  • Odpowiedz
@Dewasta: Jeszcze tak nawiązując w szerszym kontekście do ogólnego podejścia do życia Igi. Ja się pytam jak ona funkcjonuje w tym świecie z takim podejściem? Chodzi #!$%@?, ale nie mówi przy tym wprost o co jej chodzi. Życie to sztuka kompromisów, to, że czasami się w jakimś stopniu gra, nie oznacza, że jest się fałszywym. Na własnym przykładzie: mam w pracy typa, którego prywatnie nie trawię. Jest typem osoby, z którym
  • Odpowiedz
@Dewasta: tam mogło być zraził, ale też zdradził - jako wypaplanie czegoś, co ustalili, że ma zostać między nimi. Co do tych sytuacji z 1. ja raczej odebrałam to jako jej zachowanie właśnie w kłótniach, że była agresywna, coś paskudnego mu powiedziała i poczuł się zraniony. Nie powiedziałby, że zraniło go jej dobieranie się, to w ogóle nie pasuje.
Ale dobierać się ogólnie mogła, w sensie - zainicjować kontakt fizyczny. A
  • Odpowiedz
@Dewasta: on powiedział, że "zraził", a nie "zdradził". Co do samej sytuacji. Iga wygląda na to, że ma jakieś nieprzepracowane problemy z przeszłości przez co reaguje po prostu źle na odrzucenie, o którym sygnały odbiera zarówno świadomie poprzez rozmowę z Karolem jak i nieświadomie wyczuwając jego nastawienie i emocje (sama o sobie mówiła, że chłonie nastawienie od innych ludzi, a to po prostu chodzi o bycie bardziej wyczulonym na stany emocjonalne
  • Odpowiedz
@caramilla: @wyrywkowa: @shnitzel: Ona pokazuje kilka zachowań sugerujących tzw gaslighting, tylko trochę trudniej tak manipulować przed kamerami.

Tu i tak brakuje kilku puzzli - jeśli rozmawiali już w podróży poślubnej o tym że wyprowadzeniem się obojga z nich do nowego miejsca będzie fair s tak się popsuło to wydaje mi się że Iga musiała coś dużego odwalić by tak zrazić do siebie Karola. Gdyby to Karol zrobił coś takiego
  • Odpowiedz
@Dewasta: i co do kwestii jeszcze wyczuwania emocji innych co Iga wyćwiczyła do doskonałości to napiszę tylko, że takich umiejętności życiowych nie zyskuje się mając pełne poczucia bezpieczeństwa relacje. Domyślam się, że nawet tutaj teraz jest ktoś z komentujących kto również posiadł tę umiejętność w nieciekawych okolicznościach na przykład poprzez wyczuwanie czy rodzic wróci pijany i czy znowu będzie awantura czy nie (chociaż nie sugeruje że tak było w przypadku Igi,
  • Odpowiedz
@Dewasta: Z drugiej strony właśnie zastanawiam się dlaczego nie porozmawiali jak dorośli ludzie w stylu: „no sorry nic do ciebie personalnie nie mam, ale nie pociągasz mnie fizycznie. Lepiej będzie dla nas obojga i dla naszych rodzin pociągnąć program w kulturze do końca. Po pół roku wszyscy zapomną ze byliśmy uczestnikami, jak nie będziemy rzucać się w oczy.”
A przez te fikołki to Iga zostanie na językach ludzi jeszcze przez długi
  • Odpowiedz
@Dewasta: Asi w sumie było mi trochę szkoda ale z Adamem nie było o tyle zle, ze nie robił zupełnie żadnych przytyków w jej strone. Przykre tylko ze nie powiedział jej prawdy poza kamerami. Asia to tez niełatwy partner
  • Odpowiedz
@galicjanin: Karol jak dla mnie wydaje się spoko, może dla niektórych wydaje się za spokojny ale z takim wyglądem i ogarnięciem życiowym mysle ze znalezienie partnerki to tylko kwestia czasu
  • Odpowiedz
@shnitzel: nie mam nic do Karola, ale nie przesadzajmy. "Taki wygląd" to mają typki z Hotelu Paradise, Szymon czy Krystian. Karol to pączek w maśle, którego nieco ratuje broda. Wyobrażasz sobie Karola bez brody? I do tego tylko w bokserkach? To jest bardzo przeciętny chłop, którego atrakcyjność podnosi spokój i cierpliwość.
  • Odpowiedz
  • 11
@Dewasta no kurde dla mnie to mogło nawet o te kajaki chodzić, gość się boi wody a ona go chlapie wodą celowo, non stop jakieś przytyki "nie wchodź do kajaka jak słoń!", Ten się zapada w mule i się stresuje (do tego kamery) a ta "najpierw popłynę po wiosło, chodź tu nie jest głęboko" - jakbyśmy odwrócili sytuację i to Karol się tak zachowywał albo jakikolwiek chłop w stosunku do kobiety to
  • Odpowiedz
  • 20
@Dewasta a i jeszcze chciałabym zaznaczyć jakie krzywdzące stereotypy siedzą w facetach czemu dał wyraz Karol mówiąc "nie powinno mnie to ranić bo jestem facetem" - #!$%@?ć kulturę macho, przecież facet ma prawo do odczuwania wszelkich uczuć tak jak kobieta, ma prawo płakać i okazywać emocje i nie czyni to z niego kogoś mniej męskiego, a jak ktoś tak uważa to tylko jego problem
  • Odpowiedz
@felixa: Masz rację co do stereotypów ale myślę że Karol może mieć niską samoocenę biorąc pod uwagę jak o sobie mówił w wizytówce, i to też może wpływać na to jak słabo stawia granice. Dobrze że widzi i mówi jak pewne negatywne zachowania Igi na niego wpływają, tylko myślę że Iga próbuje przekręcić wszystko tak by Karol zaczął szukać winy w sobie.

Iga sama mówiła w odcinku w którym przyjechała do
  • Odpowiedz
@Dewasta te nieakceptowalne zachowania to widzieliśmy wszyscy przed kamerami:
- "cenna żona" case
- zakładanie worka na głowę
- fochy w kuchni (awantura makaronowa)
- oblewanie wodą (passive agressive trio)
- incydent górski
- kajakowy gaslight
- piękny weekend pt. "Jedziesz teraz czy w sobotę?????!!!!"

Mało wam? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jeśli ona dorzucila do pieca poza kamerami to już chyba naprawdę niewiele zmienia.
  • Odpowiedz