Wpis z mikrobloga

Kupiłem pod koniec 2k20 #laptop Acer Nitro 5. Od nowości miałem problem z klawiaturą: podczas szybkiego pisania (np. maili), nie zaskakiwały przyciski - nie pojawiał się tekst, mimo że, były normalnie wciskane. Drugim "problemem" była matryca, w lewym górnym rogu na czarnym tle były poświaty, ewidentnie też napisałem to w notatce serwisowi "białe poświaty - tak jakby ramka za mocno naciskała na matrycę".

No to okay, gwarancja 2 letnia jest, to cyk oddany. Wrócił z serwisu, czynności jakie zostały wykonane:

1. "Wymieniono marycę, zaktualizowano bios".
2. "Testy zakończone wynikiem pozytywnym."

Części wymienione podczas naprawy

-LCD PANEL 15.6"W.FHD.NGL.IPS
-ADHESIVE.TAPE.LCD.PANEL
-ADHESIVE.TAPE.LCD.PANEL

Po prawie 3 tygodniach otrzymałem informację, że reklamacja zakończona, sprzęt do odbioru.
Odpalam, a na czarnym tle tak jak na zdjęciu poniżej, w kilku słowach TO JEST KUR*A DRAMAT. Jedyny plus to, że klawiatura normalnie jakoś zaczęło działać. Na moje to ewidentnie ramka za mocno naciska na matrycę, stąd te białe poświaty, gdyż na czarnym tle jak otwieram i zamykam, ogólnie dotykam to pogłębia się po całej długości.

Pytanie do Was Mirki i Grażyny, oddawać kolejny raz na gwarancję czy oddać z tytułu rękojmi albo niezgodności towaru z umową? Jak to dobrze ugryźć, żeby wilk był syty i owca cała?

Rozwiązania widzę dwa:

1. Należyta naprawa sprzętu, bez jakichkolwiek białych poświat na matrycy - to mogę przyjąć, bo poza tym nie mam nic do zarzucenia.
2. Zwrot gotówki za sprzęt, jeżeli okazałoby się, że wada fabryczna albo "ten typ tak ma".

Z góry dzięki za pomoc i wskazówki, bo to mój pierwszy nowy sprzęt, zawsze miałem używki i nie miałem takich problemów ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#komputery #laptopy #laptopmasterrace #porady #poradyprawne #pcmasterrace #pytanie #pytaniedoeksperta #informatyka
RzuwBuotny - Kupiłem pod koniec 2k20 #laptop Acer Nitro 5. Od nowości miałem problem ...

źródło: comment_1620331229RkRiDV00i4vDuUOIITYmY2.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@RzuwBuotny: No właśnie. Miałeś #!$%@?. Naprawili i masz jeszcze większą #!$%@?. Mogę ci powiedzieć, że po jakimś czasie jak pokatujesz matrycę na full jasności to się sporo poprawia. Dlatego jak na czarnym tle nie jest jakoś tragicznie na starcie to lepiej odkręć na maksa jasność i poużywać z miecha często gęsto widać sporą poprawę. Czasem to wystarczy jeśli nie startujemy z beznadziejnym przypadkiem BLB
  • Odpowiedz
@troloking: @cukru: @Miszcz_Joda: Wiem, że już minęło długo czasu, ale śpieszę z opowieścią.

Laptopa zgłosiłem z tytułu rękojmi, w odpowiedzi do serwisu wyraźnie kazałem zaznaczyć, że żądam zwrotu gotówki z uwagi na wadę fabryczną lub porządną naprawę sprzętu. Odpisali, dostałem telefon i pismo ze sklepu, że według serwisu wszystko jest ok i w ogóle xD No to ja ich wyśmiałem i powiedziałem, że w takim razie nie zgadzam się
  • Odpowiedz