Wpis z mikrobloga

Wołam plusujących poprzednią część filmu.
Śledzącym #paniekierowniku i wszystkim oczekującym drugiej połowy zestawienia foteli z wyższej półki pragnę podziękować za cierpliwość w oczekiwaniu na drugą część filmu.
Zapraszam zatem do wykopywania tego znaleziska
Sam film znajduje się tu:
https://www.youtube.com/watch?v=0moC29_T3Hc

Po wielu perypetiach do jakich doszło w moim życiu w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, w końcu udało mi się dobrnąć z edycją do końca. Nie spodziewałem się iż projekt ten pochłonie tak wiele czasu! Tym razem mamy fotele w przedziale 3200zł - 7000zł! Czy warto?

Interstuhl - Joyce 00:29
K&N - Jet 2 04:39
Orangebox - Eva 08:00
Flokk - Futu 11:55
Vitra - ID Mesh 17:40
Flokk - Sofi 22:40
Flokk - Logic 220 27:02
Humanscale - Liberty Headrest 33:05

#paniekierowniku #meble #fotel #fotelbiurowy #stanowiskogracza #ergonomia
silentpl - Wołam plusujących poprzednią część filmu.
Śledzącym #paniekierowniku i ws...

źródło: comment_16203133201sJvPbMGTiIFapSQOUxWNK.jpg

Pobierz
  • 100
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@SHOGOKI: klęczniki to pomyłka jeśli chcesz chwilę dłużej na nich być. A jeśli ciało jest większe to już w ogóle zapomnij. Nie ma co wydziwiać. Dobry fotel (dobrze ustawiony) pozostanie najlepszym rozwiązaniem
  • Odpowiedz
ja to mam problem by wysiedzieć na fotelu przez kilka godzin. Szybko mnie to rozleniwia i nie siedzę prosto tylko "leżę". Po tym szybko mnie boli głowa od braku ruchu. Więc jeśli przed siedzeniem w fotelu nie miałem dużo ruchu (np. pół godziny spaceru czy roweru), to nie wysiedzę. Stołek jak ze zdjęcia daje mi ciągły niewielki ruch i problem rozwiązany.

Dla mnie te stołki to taki złoty środek między siedzeniem na
  • Odpowiedz
może trochę poza tematem tego budżetu, ale czy masz jakieś zdanie na temat polskich krzeseł z Elzap?


@DOgi: Wyrobionej opinii nie mam, bo nie miałem ich pod sobą, ale przejrzałem ofertę i widzę, że nie odbiegają one od innych z pułapu 1-2k. Ważne aby w trakcie zamawiania upewnić się że jest regulacja lędźwi, w pełni regulowane podłokietniki (nie tylko góra/dół), przesuwane siedzisko (w przód/tył) no i jakaś dobra gwarancja by
  • Odpowiedz
Jeżeli chodzi o fotel biurowy to od siebie polecam Blitzwolf HOC5


@LowcyChin: Cena zdecydowanie przyciąga i fotel wygląda dobrze. Dla wielu to będzie świetna opcja.

Zawsze w przypadku foteli importowanych pozostaje kwestia gwarancji, wsparcia posprzedażowego oraz naprawialności.
Mamy też kwestię materiałów użytych oraz ich łatwopalności/toksyczności. Słyszeliśmy o łatwopalnych jeansach i leginsach. Jeśli materiały użyte spełniają normy i są porównywalne z tymi od Gabriel, Camira, Kvadrat czy Bute to można się
  • Odpowiedz
a spinalis?


@Hakamairi: Chciałbym aby ktoś od nich wyjaśnił mi benefity sprężynującego siedziska w fotelu z oparciem. Na stołku jeszcze rozumiem, ale w fotelu potrzeba zrównania podłokietników z poziomem biurka (gdzie tu tej regulacji wydaje się brakować). No i te nieruchome w poziomie podłokietniki, tak szeroko umieszczone, nie wiem kiedy faktycznie byłyby użyteczne.
  • Odpowiedz
@silentpl: oparcie też jest ruchome. Wg producenta twój kręgosłup zyskuje na wymuszonej przez tą sprężynę mobilności. Faktycznie byłoby lepiej jeśli podłokietniki byłyby regulowane.

No i koniec końców prawda jest, że kto ma siedzący tryb pracy powinien mieć aktywny wypoczynek. Bo samo krzesło tylko trochę pomaga.
  • Odpowiedz
@silentpl: jeżeli chodzi o fotel blitzwolfa to jest to już mój drugi fotel mam OC1 ale dla osób wysokich polecam jedynie do rozłożenia go i oglądania TV do pracy przed komputerem totalnie się nie nadaje.
Z tego co wiem to HOC5 jest wyprzedał się bardzo szybko a użytkownicy go sobie bardzo chwalą.
W Tym wiele osób kupiło z mojego polecenia i dostałem bardzo pozytywny feedback.

Te fotele są wysyłane z Europy a nawet z Polski, wszystkie certyfikaty posiadają, gwarancja rok na zasadzie coś się zepsuło to doślemy nową część. Blitzwolf OC1 kupiłem za 350zł chyba mam go od roku. Jest z eko skóry i nadal zero obtarć i śladów użytkowania, poduchy nadal bardzo miękkie.
Popularną ostatnio Chińską marką foteli jest Douxlife ale nie miałem okazji ich fotelu przetestować ale podobno też całkiem
  • Odpowiedz
@LowcyChin: Dziękuję za dodanie swej opinii do sprawy. Zależy mi aby ludziom się lepiej siedziało :)
Wszystkim siedzącym na skórze lub skai, gorąco polecam kupił płyn lub krem do natłuszczania skóry i co kwartał go stosować. Dzięki temu wydłużymy żywotność skóri/skai i nie popęka tak łatwo.
  • Odpowiedz
fotel za 3kola ja #!$%@?, to jakaś abstrakcja


@korni007: jeśli komuś zależy na wygodzie i ergonomii to nie jest to abstrakcja, takie imho 1.5k-2k trzeba wydać co najmniej za w miarę rozsądny fotel, 3k to taka lepsza półka już imho
  • Odpowiedz