Wpis z mikrobloga

#jdg #stolarstwo

Padło i na mnie, będę zasilać darmozjadów bo chce szarpnąć dotacje z PUPu na otworzenie DG.

PKD główne to 31.09.Z - produkcja pozostałych mebli.

No i ugniata mi psychikę słowo produkcja. Sprawa wygląda tak, że DG będę prowadził pod adresem mojej różowej. Od jej ojca użyczam lokal, który jest budynkiem gospodarczym przy domu jednorodzinnym. Całość należy do gospodarstwa rolnego.

Sam osobiście chce produkować meble wg własnego wzoru lub wg danych klienta. Sprzedaż przez własny sklep WWW. Meble ze sklejki i tutaj pierwszy hint: nie chce pracować kolorem (więc nie używam bejcy/lakierów) a faktura materiału, światłem i cieniem. Dodatkowo nie planuje w najbliższych 2-3 latach pracownika więc teoretycznie nie muszę się bać o jego zdrowie (powiedziano mi, że we mnie to #!$%@? wbijają i mogę nawet smołę pić zamiast kawy).

Sam budynek jest przystosowany; mam w nim prąd i wodę.

Teraz... Czy jakiś mądry Mirek wie, czy ja mogę się wprowadzić do tego lokalu i robić sobie manufakturę (nie planuje masówki więc hałasu nie będzie dużo i jak już to w godzinach nie objętych ciszą nocną)?

Czy ja muszę stawać na rzęsach i coś robić z tym budynkiem? Bardziej od strony formalnej? Czy #!$%@?ć, #!$%@?ć i się nie bać; wprowadzić się jak na swoje i robić to co chce?

Oczywiście urzędnicy są tylko zorientowani gdy przyjdzie im #!$%@?ć się na kontrolę więc pytam Was.

Jeśli przy tym PKD zostaje mi papierologia z budynkiem (dowiedziałem się że to może kosztować sporo i dużo czasu zajmie, dużo więcej niż ja mam na złożenie wniosku o dofinansowanie) to czy mogę się jakimś innym PKD uratować by robić meble nadal i nie bać się że ktoś się #!$%@?? (Polecono mi "zakładanie stolarki budowlanej bo ponoć wtedy działam u klienta, ale dla mnie to zbyt piękne bo wg. Mnie zostaje kwestia skąd mam elementy składowe? Ktoś musiał przygotować meble pod złożenie, KTO? I po co mi np. Na wniosku piła stołowa skoro "na montaż u klienta to wystarczy ci wkrętarka").

Może panikuje ale ten kraj mnie nauczył, że są czasem fikołki w #!$%@? więc serio się cykam, zwłaszcza że na zabezpieczenie dofinansowania podałem dwóch żyrantów i to oni będą odpowiadać finansowo jak coś #!$%@? xd chyba w sumie się najbardziej boje komuś smrodu narobić xd

Piątka!
  • 12
@KranikSpolski Tak jak mawia mój ziomek @marcel_pijak: miej #!$%@? a będzie ci dane, byle w papierach się zgadzało. Co do twoich szkoleń, oświetlenia, bhp - sam sobie rzepkę skrobiesz, potwierdzam. Wyjebongo czy pijesz kawe czy smołe. Prawdopodobnie jedyne co będziesz musiał spełniać to posiadać jakieś gaśnice i regulamin pracy przyklejony na ściane, nawet dla świętego spokoju. Możesz wpisać sobie więcej PKD - tak się robi, ja mam chyba z 15, główne
@marcel_pijak

Jedynie kogo bym się bał to sąsiadów, bo mogą podpierdo*ić że lokal używany niezgodnie z przeznaczeniem (zwłaszcza jak jest MPZP).


Czyli wchodzić jak na swoje. Sąsiedzi spoko ale wiadomo, wszystko do momentu xd dobra, za dużo głosów żeby #!$%@?ć, zatem tak wypada mi zrobić

@sorasi

Prawdopodobnie jedyne co będziesz musiał spełniać to posiadać jakieś gaśnice i regulamin pracy przyklejony na ściane, nawet dla świętego spokoju.


Akurat gaśnica się przyda a nie
@sorasill aaaa w zasadzie szło dobrze ale jak pandemia #!$%@? to ja utknąłem za granicą u ojca i nie ukrywam że się w #!$%@? stresowałem brakiem możliwości powrotu do domu. 420 na dłuższą metę nie pomagało więc siedziałem u niego w stolarni i sobie coś tam dziubalem. Trafila się okazja dofinansowania i skorzystałem. Nie mniej zamierzam dobrać PKD na grafikę/video bo zlecenia nadal są ;D

Taki fikołek życiowy, a czemu nie :D