Wpis z mikrobloga

Przerabiam sobie książkę pt "Jak działa Linux", jej autorem jest Brian Ward. Jestem prawie w połowie i zacząłem tematykę związaną z systemd. Ogólnie wiem o co chodzi, ale czy pożyteczna jest umiejętność konfiguracji tych wszystkich jednostek itd? Ogarnąć to tylko żeby wiedzieć co to robi czy spędzić trochę czasu nad tym i pokonfigurować , żeby nauczyć się używać tego systemd? #linux #siecikomputerowe #informatyka
  • 10
@MyNameIsJefff: No troszkę jest, ale przerabiam tą książkę razem z linuxem i internetem więc mniej więcej wiem co się pozmieniało. A co do książek to jest to chyba jedna książka, która dobrze i zrozumiale opisuje działanie Linuxa. Czy masz coś lepszego do polecenia?
@Regis_: sam ja przerobiłem, masz rację książka jest świetna naprawdę przystępnie opisana. Polecają 'Unix i Linux przewodnik administratora' też przerobiłem większość ale uznałem, że to tak ogólnie opisane. Może napisz po co uczysz się linuxa, w jakim celu?
@MyNameIsJefff: Po pierwsze głównie z ciekawości, a po drugie chciałbym zostać administratorem sieci i systemów. Jestem teraz w technikum, głównie systemy i sieci mnie interesują. Przerabiam właśnie tą książkę razem z "CCNA 200-301 Zostań administratorem".