Wpis z mikrobloga

#rower #mtb
Hej, podałby ktoś dobry artykuł dotyczący rodzajów rowerów MTB i ich zastosowań? Jestem zainteresowany żeby jakiś kupić w przyszłości. Strony sklepów mi nic nie mówią. Chętnie bym coś przeczytał i się wyedukował zanim wydam coś w ciemno.
  • 19
Chciałbym tam poskakać. Kręte, strome, górzyste singletracki.


@Adrian00: Ja jestem ortodoksem w rowerach zwłaszcza szosa ale nie będę bałamucić, że szerzej się interesuję tematem rowerów i coś tam o tym wiem. Jaki planujesz napęd do tego fulla jak rozumiem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Adrian00: I tak wymienisz sobie napęd po czasie. Kto powiedział, że się nie nadają. Do takiego pici pici po ścieżkach bierz hardtaila. Fulla i tak nie wykorzystasz, a jest z tym o wiele więcej #!$%@?.
Fulla i tak nie wykorzystasz, a jest z tym o wiele więcej #!$%@?.


@Bonnie_the_Cat: Też jestem tego samego zdania. Poza tym są lżejsze.
Wiem, że mam brać traila ale nadal nie wiem jaka jest różnica między trailem a enduro.
Podałbyś jakieś przykładowe modele? Nie muszą być teraz dostępne.
jaka jest różnica między trailem a enduro


@Adrian00: skokiem amortyzatorow. Enduro to przerośnięty trail. Większy skok amorow, szersze opony itd.
Ogólnie co Cię powinno interesować to: nowoczesna HT rama, koła 29, amor przód minimum 130mm, sztywne osie przód i tył, napęd 1x11 a najlepiej 1x12, sztyca mykmyk, hydrauliczne hamulce ale to oczywiste. Te rzeczy to minimum na ten moment w każdym mtb (tym bardziej trail/enduro). NS eccentric idealny przykład takiego roweru.