Wpis z mikrobloga

Aaa pomóżcie mi bo nie nadążam. Próbuję zrozumieć sprawę wokół #superleague #superliga

Z jednej strony UEFA wprowadza Puchar Konfederacji (https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Europa_Conference_League) co jest trzecim z rzędu turniejem po Lidze Mistrzów i Pucharze Europy. Kiedyś to Intertoto pełniło tą funkcję?
Niby fajne, bo więcej drużyn z różnych krajów może popykać między sobą (choć niekoniecznie będą chcieli?). Jaki konsensus na wykopie jest?

Ale do meritum.
Teraz powstaje The Super League, która powstała od inicjatywy bez rządów UEFA.
Na pewno te kluby piłkarskie zrobiły swojego rodzaju analizę SWOT i liczyły się z różnymi scenariuszami, a konkretnie co zrobi UEFA i może mniej/więcej reakcja fanów / fanklubów.
Więc mam kilka pytań / co rozumiem do tej pory
- czemu tylko z trzech krajów? Niemcy na przykład nie chcieli czy co?
- oczywiste jest, że UEFA będzie chciała podjąć / podejmuje (szybkie) akcje odwetowe na tych klubach. Czy już coś oficjalnie zrobiono czy #!$%@?ą palcem? To zarówno może mieć wpływ na udział w lidze mistrzów jak w i krajowych ligach?
- Czy stworzenie Super League to jakiś środkowy palec jest wobec UEFA?
- Czy te kluby oszacowały, że z Super League są w stanie zarobić jeszcze więcej pieniędzy niż z nagród od UEFA?
- Kto w ogóle wykłada kasę na pulę?
- Jak oni chcą podejść do kibiców? Czy skończy się jak na wykopie, tj "pomarudzili, pomarudzili i po rewolucji"

#mecz #superliga #pilkanozna
wielkaberta - Aaa pomóżcie mi bo nie nadążam. Próbuję zrozumieć sprawę wokół #superle...

źródło: comment_1618863244zHXFRQF7u1lNR44Lw4VaKo.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
- czemu tylko z trzech krajów? Niemcy na przykład nie chcieli czy co?


@wielkaberta: tak

- oczywiste jest, że UEFA będzie chciała podjąć / podejmuje (szybkie) akcje odwetowe na tych klubach. Czy już coś oficjalnie zrobiono czy #!$%@?ą palcem? To zarówno może mieć wpływ na udział w lidze mistrzów jak w i krajowych ligach?


@wielkaberta: w piątek jest zebranie w tej sprawie

- Czy stworzenie Super League to jakiś środkowy
  • Odpowiedz
@wielkaberta: ludzie maja to do siebie, że mają krótką pamieć. Z tego co czytałem ktoś daje 3,5mld euro na prawa do transmisji + każdy z klubów miałby dostawać rocznie po 300mln euro. Czy to prawda? Nie wiem. Czy im się to opłaca? Najwyraźniej tak, skoro takie kluby jak Real Madryt, Juventus itp. wolały stworzyć własną ligę.
  • Odpowiedz
@wielkaberta: kluby z Niemiec nawet jakby chciały to nie za bardzo mogą bo w Niemczech jest tak że członkowie klubu mają 51% głosów a kibice są anty do takich akcji.

Co do konsekwencji ze strony UEFA to już powiedzieli:
- wykluczenie klubów i piłkarzy ze wszystkich rozgrywek pod szyldem FIFA/UEFA
-karencja dla piłkarzy którzy będą chcieli wrócić do UEFA
- zakaz transferowy z klubów FIFA do Superligi
  • Odpowiedz
@wielkaberta:

Puchar Konfederacji

ligę konferencji

Pucharze Europy

lidze europy

Niemcy na przykład nie chcieli czy co?

kluby nie chciały

Czy stworzenie Super League to jakiś środkowy palec jest wobec UEFA?

Tak, policzyli że mafia (uefa) dyma ich na duuużą kasę, więc chcą zrobić swoje rozgrywki, gdzie większość zysków będzie dla nich

Kto w ogóle wykłada kasę na pulę?

J.P Morgan + kasa z praw telewizyjnych, sponsorów

Jak oni chcą podejść do
  • Odpowiedz
@wielkaberta: UEFA #!$%@? 70% przychodow z Ligi mistrzow, jest tak naprawde wielka mafia okradajaca kluby. Tak, superliga to srodkowy palec dla UEFY.
UEFA tak naprawde nic nie moze zrobic, kazdy zespol moze sobie nieprzystapic do LM jak sie zakwalifikuje i nikt kluba nie moze zabronic w tym terminie zagranie sobie towarzystkiego turnieju czy superligi.

Jedyny minus, ze robione jest to w waskim gronie, ale na przestrzeni lat rozgrywki sie pewnie rozbuduja
  • Odpowiedz
Dziękuje za odpowiedzi.
Czy to jest już największa piłkarska drama dekady?
Na tyle to mnie jara, bo intryguje mnie czy te kluby piłkarskie po prostu rozwalą sobie głupi ryj na tym zagraniu.

@Milsz17 @11262 @ActiveekHere @rerwen
A co z krajowymi ligami?

@Milsz17

ligę konferencji

lidze europy

Dziękuje za rzetelność i cierpliwość w sprostowaniu.
  • Odpowiedz
@wielkaberta: Założenie SuperLeague było takie, że drużyny zostają w krajowych ligach i będą grały w tygodniu superleague, jest to nawet na ich stronie, ale UEFA się obsrała po same pachy i zaczęła grozić palcem i straszyć banami na lewo i prawo, do tego dołączyły się federacje ligowe.
  • Odpowiedz