Wpis z mikrobloga

Plan UEFA dla klubów z #superliga :

- Wykluczenie klubów ze struktur UEFA na każdym poziomie. W tym rozgrywki młodzieżowe itd.
- Wykluczenie z systemu transferowego TMS. Oznaczałoby to, że kluby nie mogą pozyskiwać piłkarzy spoza swojego grona. Tu współpraca z FIFA.
- Piłkarze grający w klubach #superleague objęci karencją w przypadku powrotu do struktur UEFA.
- Zakaz występu dla piłkarzy z klubów-buntowników w rozgrywkach międzynarodowych: MŚ i ME.
- Wykluczenie sędziów ze struktur UEFA, którzy wezmą się za gwizdanie w #superleaque
  • 13
@11262: Trochę to śmieszne, przecież wiadomo, że to MŚ i ME będą błagać SuperLigę żeby ich gracze mogli tam grać, a nie w drugą stronę xD
Tak to działa w koszykówce, tak będzie w kopanej.
Trochę to brzmi, jak jakiś Janusz który grozi że nie sprzeda swoich świeżyć ziemniaczków do dyskontu, nie rozumiejąc jaka jest jego pozycja negocjacyjna.
@11262: Ja też wykluczyłem, Billa Gatesa z listy osób których mogę zatrudnić, ale raczej nie przejął się on tym za bardzo :)
UEFA znacznie bardziej potrzebuje tych 200 piłkarzy na mistrzostwach, niż tych 200 piłkarzy potrzebuje UEFA. A dla klubów rozgrywki międzynarodowe to od dawna był tylko ciężar i z wielkim bólem serca oddawali swoje gwiazdy na mecze kadry.
@11262: Pytanie kto kogo bardziej potrzebuje, tutaj odpowiedź jest raczej oczywista.
Sponsorzy są zachwyceni, zresztą nie bez przyczyny w Premier League klub za wygraną dostaje 150 mln $, za wygranie LM 110 mln $, a w Super League będą mieli gwarantowane 300 mln$ Widać gdzie sponsorzy idą.
@11262: Niestety ale UEFA jest monopolistą na chwilę obecną i jeżeli kiedykolwiek ma szanse zatrzymać projekt Superligi to właśnie teraz, bo jak zostaną rozegrane pierwsze mecze, to będzie po ptokach, ale ja nie rozumiem tego oburzenia, jak chcą sobie zakazywać to niech zakazują, życzę powodzenia w oglądaniu reprezentacji trzecich składów. Mecze będą równie ciekawe i pewnie z podobną oglądalnością co mecze reprezentacyjne mistrzostw U-21.