Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mircy. Miałem sprytny plan podłączyć hdmi za pomocą USB-C. Nabyłem adapter za stówkę. Płyta to MSI Z490-A Pro która posiada USB-C USB 3.2 Gen 2 10Gbps Type C. Na laptopie adapter działa idealnie. A na Pc nie idzie go uruchomić. Uprzedzając pytania poco - potrzebuje 11 video portów do 10 projektorów i 1 monitora. Brakuje tego jednego portu ( ͠° °) który w teorii miał działać. Znacie może przyczyny lub rozwiązania? #intel #usb #pc #pcmasterrace #komputery #programowanie
ProblemTrzechCial - Mircy. Miałem sprytny plan podłączyć hdmi za pomocą USB-C. Nabyłe...

źródło: comment_1618604780kTRymmIiA6DzuFBK8rgVm8.jpg

Pobierz
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Atreyu: mam świadomość, przewertowalem wszystkie dokumenty na temat płyty i nie ma nic szczegółowo napisane. Gdyby było "data transfer only' to spoko, problem rozwiązany. A tak to trzeba się domyślać czy zadziała czy nie.
@Problem_Trzech_Cial: wiem, że znaczna część docków tak działa, oparte są o coś co nazywa się DisplayLink. Twoja karta graficzna generuje obraz, procesor go kompresuje, przesyłane jest to za pomocą zwykłego USB i potem leci do docka. Używałem bodajże tego: https://www.x-kom.pl/p/446039-stacja-dokujaca-do-laptopa-i-tec-usb-30-usb-c-thunderbolt-3-dual-display.html (thunderbolt w opisie jest imho błędem, ten dock nie używa TB). Powinno zaskoczyć w twoim przypadku, ale nic nie gwarantuje. No i nie potrzebujesz USB-C do tego, na A też zadziała.