Wpis z mikrobloga

@scriptkitty: aha, czyli już nie rewolucyjny środek płatniczy mający zastąpić fiaty ani super tani i oszczędny sposób płatności?:D teraz store of value, który można zastąpić dziesiątkami tysięcy innych krypto? Przecież wartość bitcoina wynika tylko z jego popularności, a użytkownicy zachowują się jak uczestnicy piramidy finansowej :D
aha, czyli już nie rewolucyjny środek płatniczy mający zastąpić fiaty ani super tani i oszczędny sposób płatności?:D


@HaramiCross: To też, bazując na protokołach wyższej warstwy bitcoina, np. lightning.

Demonstracja:
@scriptkitty: jak coś jest do wszystkiego to zazwyczaj jest do niczego ;-) dla mnie to mega bańka na ultra nowczesnej piramidzie, ale może jestem pesymistą. Najbardziej zawsze śmieszy mnie to, że bitcoinowcy krytykuja innych shiciarzy tak naprawdę tylko za to, że ich krypto są mniej popularne a co za tym idzie tańsze, a równie użyteczne, a przestarzły technologicznie i prądożerny bitcoin traktują jak jakiegoś świętego Graala, a prawdopodobnie i tak wszystko
jak coś jest do wszystkiego to zazwyczaj jest do niczego ;-)


@HaramiCross: Przypominam, że cały internet działa na protokole tcp/ip. Ponad tym protokołem są wyższe warstwy takie jak http albo email.

Bitcoin jest przede wszystkim powolną technologią stawiającą na bezpieczeństwo i decentralizację. Jest warstwą bazową. Wyższe warstwy mogą dodawać smart kontrakty,
szybkie płatności itd.

Co do altcoinów - ich główną wadą jest to, że nie są naprawdę zdecentralizowane. Do SoV też