Wpis z mikrobloga

@Poziomkapomezu różnie, od jakiego czasu się to mi zdarza ale nie zawsze, na plus że do allegro bardzo uprościli ten formularz i nie trzeba screenów wysyłać i zatwierdzają w ciągu 1 dnia, a nic tak zgłoszonego mi nie odrzucili
@Matti92: to jak to działa bez wtyczek? Bo ludzie używają wtyczek.Inaczej się nie da. Większość cashbacków działa przez wtyczkę. Jak niby inaczej połączyć sklep ze cashbackiem? Sklep otwierasz poprzez wtyczkę czy tam odświeżasz stronę sklepu kiedy widzisz informację z wtyczki, i dalej kupujesz. Nawet jeśli jakieś cashbaki nie mają wtyczki i np musisz sklep otworzyć z "ich strony". To kwestia bezpieczeńśtwa i późniejszej zapłaty jest na tym samym poziomie "wątpliwości"
@Poziomkapomezu: nie uzywam zadnej wtyczki, przechodze ze strony cashbacku w karcie incognito na strone sklepu, wklejam w tym oknie adres z przedmiotem kotry chce kupic i kupuje, idzie po ich reflinku nic wiecej, to tak samo jakbys sobie kliknal w przedmiot z google czy ceneo
@Matti92: No właśnie o to chodzi - kupujesz. I zastanawia mnie właśnie bezpieczeńśtwo przy najpopularniejszej opcji jakiej ludzie używają - wszelakie payu i podobne czyli - przekierowuje na stronę banku i podajesz login i hasło (i czy właśnie ten cashback nie ma do tego dostępu/widoczności jeśli od niego zaczynasz całą trasę zakupu :) )
@Poziomkapomezu: też korzystam z #cashgoback, bo w porównaniu do innych polskich mnie nie wkurzają. I jak kolega wyżej pisał, nie mam żadnych wtyczek, tylko klikam w ich aplikacji lub na ich stronie i przekierowuje mnie do sklepu. Oni wiedzą tylko, że się "od nich" przyszło na stronę sklepu, nie że zaraz dane logowań zbierają.

Podobnie jest z reflinkami np. do Aliexpress na tych wszystkich grupach na FB. Przerabia się linki
@atyd3: ale to bez różnicy czy z aplikacji przekierowuje, czy ze strony przekierowuje czy z ich wtyczki (która po prostu otwiera stronę i przekierowuje). Finalnie wszędzie przekierowuje do banku (jeśli korzystasz z tej najpopularniejszej opcji zapłaty)>. Na jakiej podstawie mamy wierzyć, że ten czy inny cashback (z którego się przekierowuje dalej na stronę sklepu i t d) - nie wie co wpisujesz podczas logowania? Przecież to są normalne praktyki wyciągania danych
@Poziomkapomezu: ja płacę blikiem od tak dawna, że już nie pamiętam, kiedy się logowałam hasłem do banku. Cóż, ludzie mają różne wtyczki w przeglądarkach, adbloki i inne, gdyby wszystko zbierało dane z logowań do banku to hoho. Przecież wykorzystywanie cudzych haseł jest nielegalne, więc heloł, ekipa od cashbacku miałaby robić przekręty z cudzymi kontami? Gra warta świeczki?
@atyd3: Mówimy o cashbackach, które robią przekierowania, a nie o wtyczkach, które wiszą sobie w przeglądarce i nie przenosisz się z ich strony do banku. No heloł, nielegalne.. to tak zniechęca ( ͡º ͜ʖ͡º) Już były afery z cashbackowymi firemkami. Niby legitnie, kase wysyłają i cyk, koniec zabawy. Kim sa ludzie od np cashgoback? imiona, nazwiska, zdjęcie twarzy, jakieś dane ogólno dostępne skoro to firma legitna?
@Poziomkapomezu: jeżeli boisz się płacić z przekierowań to nie płać szybkim przelewem, a przelewem na konto (w sklepie potwierdzasz zakup, i płacisz, kiedy Ci pasuje, z innej przeglądarki), blikiem itd.

Trzebaby wiedzieć, czy takie przechwytywanie haseł, loginów jest w ogóle technicznie możliwe dzięki tym wtyczkom czy cookies. Ja się nie znam.
A nie obawiasz się, że strony/sklepy, z których przechodzisz do banku coś przechwytują? Tylko cashbacku się obawiasz?

@cashgoback_pl jak tam,
@atyd3: To nie kwestia bania czy nie, tylko zdrowego rozsądku. Powinniśmy wiedzieć kto konkretnie pracuje w tym czy innym cashbacku. Kto jest właścicielem. To są normalne kwestie, a ufanie firmom krzakom, którymi zarządza nie wiadomo kto. Ty się nie znasz i czujesz się bezpiecznie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiesz kto jest właścicielem i zarządza tym czy innym sklepem... przy cashbackach nie wiesz tak na prawdę nic. Nabijasz
@atyd3: Wtyczka zanim trafi do sklepu gdzie ją pobierasz jest weryfikowana więc już na tym etapie by to nie przeszło. Do tego w banku nie wpisujesz pełnego hasła tylko losowe wyrywkowe znaki. Po trzecie idąc tą teorią to każda wtyczka do przegladarki może Ci coś 'zrobić'. Po czwarte nie musisz posiadać wtyczki aby korzystać z cashbacku ;)
@cashgoback_pl: No bez kitu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Podczas logowania do swojego konta w banku podajesz swój login i STAŁE hasło. (pierwsze z brzegu, pekao24, mbank) Losowe znaki to się dostaje przy np przelewach. ( ͡º ͜ʖ͡º). Macie problem z czytaniem ze zrozumieniem. Czy ja przypadkiem nie pisałem kilka razy o przekierowaniach czy to z wtyczki czy ze strony? to skąd to
Losowe znaki miałem na myśli znaki z Twojego hasła :)
Jeśli nie chodzi o wtyczki to już nie rozumiem o co Ci chodzi. Nie ma żadnego związku między serwisem cashbackowym a logowaniem się do banku. Z serwisu cashbackowego jesteś kierowany do sklepu, nic więcej. A to później sklep (podczas finalizacji zamówienia) kieruje Cię do banku. A wchodząc w szczegóły to nawet nie do banku tylko do operatora płatności (np. Przelewy24), który to