Wpis z mikrobloga

Siemka, szukam osoby która potrafi robić projekty 3d do późniejszego wydrukowania. Projekt to tak naprawdę przerobienie innego. Projekt sam w sobie jest prosty więc prawdopodobnie nie trzeba mieć dużego doświadczenia.

#druk3d #drukarki3d
  • 11
  • Odpowiedz
wydłużenie tego elementu


@Alfista: tego po którym jedzie zębatka? Sekunda roboty:

- Importujesz element do tinkercad.com
- zaznaczasz go i duplikujesz go (CTRL-D) a potem przesuwasz bo duplikat bedzie w tym samym miejscu co oryginał (albo zwyczanie CTRL-C, CTRL-V)
- dodajesz szescian do modelu (z palety po prawej) i przelaczasz go w tryb "hole" (zeby nim wycinac - to po prawej obok kółka koloru).
- przykrywasz rtm sześcianem nim tą część
  • Odpowiedz
Sekunda roboty:


- Importujesz element do tinkercad.com

- zaznaczasz go i duplikujesz go (CTRL-D) a potem przesuwasz bo duplikat bedzie w tym samym miejscu co oryginał (albo zwyczanie CTRL-C, CTRL-V)

- dodajesz szescian do modelu (z palety po prawej) i przelaczasz go w tryb "hole" (zeby nim wycinac - to po prawej obok kółka koloru).

- przykrywasz rtm sześcianem nim tą część duplikatu której nie chcesz dopasowująć rozmiar jak trzeba

- Grupujesz
  • Odpowiedz
mozna od biedy nawet w slicerze zrobic


@sylwek2k: aż się chwilkę nad tym zatrzymałem. Jak? :D
No bo zmiana proporcji samej zębatki nie wchodzi w grę, musi zgrać się z kołem zębatym.

@Alfista: kontynuujac tradycję na tagu, ale może teraz w drugą stronę: zrobie za 1000 PLN ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
aż się chwilkę nad tym zatrzymałem. Jak? :D

No bo zmiana proporcji samej zębatki nie wchodzi w grę, musi zgrać się z kołem zębatym.


@mc_hammer:

zrobic kopie, przeciac i jedna czesc dodac do obecnego modelu, a druga przecieta czesc usunac :)


albo tylko nalozyc 2 elementy na siebie - jak mowa o samej zebatce :D - zeby beda wystawac i calosc sie przedluzy :D
  • Odpowiedz
Kurde dyskusja poszła do przodu i trochę przysłowiowo dałem ( ͡° ͜ʖ ͡°), chodziło mi o nie zmienianie wszystkiego proporcjonalnie a jedynie przedłużenie listwy zębatej i tej całej podstawy bez ruszania reszty
  • Odpowiedz