Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuję pomocy komputerowej bo już nie mam pomysłów.

Mam taką matę do tańczenia jakie to były modne parę (10?) lat temu.
Mówię sobie, dziecku podłącze - niech ma coś od życia w tej pandemii ale windows 10 poza zainstalowaniu automatycznie "sterowników?" nie widzi urządzenia w joy.cpl (panel pt "kontrolery gier" jest pusty).

Urządzenie pojawia się w menedzerze urządzeń jako:
*kontroler gier zgodny z HID
*urządzenie wejściowe USB

Mam starego laptopa z windą XP i tam urządzenie objawia się w menedzerze tak samo - może jakaś drobna różnica w nazwach jest - i od razu widać je w panelu kontrolnym joy.cpl - działa od razu jak powinno. Problem taki, że programy które mam - stepmania i dance party nie uruchamiają się na tym laptopie ;)

#stepmania #komputery

Taki klops. Jak zrobić, żeby widna 10 widziała to ustrojstwo ?
Pobierz grandmasterb - Mireczki potrzebuję pomocy komputerowej bo już nie mam pomysłów. 

M...
źródło: comment_16179056021Xd129k5YlESXKduUJSr07.jpg
  • 17
@beer_man: Myślałem o tym, problem jest taki, że żaden z 2 posiadanych programów nie działa na XP- po instalacji jeden zgłasza brak sterownika dzwieku, drugi nie uruchamia sie (nie pamietam komunikatu).

Dziwna sprawa , tych mat wyprodukowano miliony aż dziw bierze, że ciężko o jakąś solucję w sieci.
@PiotrasSNK: A wiesz, że to jest myśl. Początkowo nie miałem DVD w kompie z 10 i musiałem zgrywać iso - z tego wszystkeigo nie przejrzałem co tam na płycie jest. Może faktycznie wisi gdzieś ten sterownik i uda się go zainstalować..

@krytyk__wartosciujacy: no właśnie to tak wygląda, jak by to był jakiś błahy problem - inaczej, wygląda to tak, że właśnie powinno działac od kopa.
@beer_man: Na lapku z XP stepmania i klon projectmoon nie dają się odpalić w zadnym z trybów zgodności. Komunikatt ze nie sa prawidłową aplikacją win32 ;) Ten projectmoon ma swoje forum, tam poszukam jeszcze.

@PiotrasSNK: płytka którą mam od tej maty nie ma żadnych sterowników. Siedzi tam jakiś 1 duzy plik *.pak ale po instalacji nie wypakowuje się nigdzie więc nie mam jak sprawdzić.

Zainstalowałem natomiast na W10 demo monitora
@beer_man: Ostatecznie poddałem się. Mata działa od kopa w linuxie i po zainstalowaniu Stepmanii mozna grać - nawet na systemie z pendrive'a.
Pod W10 np na stronie np https://gamepad-tester.com przy naciśnięciu na matę strona wyświetla, że taka akcja ma miejsce - i mata jest prawidłowo wykrywana jako "usb dance pad" ale nie przkłada się to w żaden sposób na widzialność maty jako kontrolera gier.
Kombinowałem też z zainstalowaniem emulatora pada od