Wpis z mikrobloga

@Kempes: jeszcze sie brandzluja dywidenda w tvpsciek. Przeciez 1/3 leci do budzetu. Wiec logiczne ze chca jaka najwiekszej. A PGG dostal pozyczke tfu dotacje od PFR bo na pensje nie ma. lol
  • Odpowiedz
No właśnie,jak można miec straty skoro jest sie #!$%@? monopolistą, to tak jakby gazprom mial straty xD


@mamajasia12: kupili polska press. Zapewne dzięki wykazaniu straty zapłacą niższy podatek
  • Odpowiedz
@moet: To jeszcze pociągnę, bo ja jeszcze nie rozumiem. Czyli spółka licząc obroty gotówkowe wychodzi do przodu za poprzedni rok ale po uwzględnieniu aktywów, o których piszesz są do tyłu? To czym jest w takim razie zysk netto w wysokości 3,4 mld?
  • Odpowiedz
@ghost18: @BurzaGrzybStrusJaja:

Nie czytałem sprawozdania, ale tak jak jest na screenie:
Ebitda lifo oznacza zyski przed opodatkowaniem, amortyzacją i odsetkami. Dodatkowo lifo uwzględnia wartość zapasów (np. ropy). Jak widać ten wynik jest najwyższy. Później mamy zysk netto czyli wprost ile Orlen zarabia na czysto po odjęciu zobowiązań, kosztów itp. Na sam koniec w rachunku zysków i strat należy uwzględnić stratę wynikającą ze spadku wartości aktywów. Z uwagi, że
moet - @ghost18: @BurzaGrzybStrusJaja:

Nie czytałem sprawozdania, ale tak jak jest...

źródło: comment_1617816259CzEXWk2iDhOUc7cM8gWlto.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz