Wpis z mikrobloga

Co myślicie o Seat Leon Cupra 300KM ?
165 000 za taki samochodzik.
Problem w tym że ja robie 6 000 km rocznie, więc mam taki mindfuck, czy jest mi to potrzebne.
Ale jednocześnie czuje że fajnie by było...
PS. Zaspokoiło by mnie w zupełności 200KM.
Jakieś alternatywy? Może nieco tańsze ?
Rocznik: minimum 2019.
Skrzynia: Automat (DSG, bez gównianych CVT).
Moc: 200KM +
Paliwo: Benzyna
Jakieś propozycje ?
#samochody
#cupra
  • 24
  • Odpowiedz
@Pbass: 9.10.2021 max termin odbioru... jest długo :D a to ciekawe, bo ja byłem w salonie kilka dni po informacji, że można zamawiać 190tki (początek marca) i już wtedy dealer informował, że termin odbioru to prawdopodobnie wrzesień.

Też dostałem 5%. Czyli dobrze się targujemy, bo sporo osób z grupy formentora dostało o wiele mniejsze rabaty :D

Graphene grey. A Ty?
  • Odpowiedz
  • 0
@Krmtzzz ja dostalem od dealera info mailem kilka dni zanim opublikowali cennik oficjalnie, coś koło 25 lutego.
Podobno sporo osób zmieniło swoje zamówienia z 1.5 na 2.0 właśnie i to mogło trochę wydłużyć.
No na pewno ostatecznie po miesiącu od zamówienia a miałem datę produkcji na 1 tydzień maja, no ale jeszcze była niepotwierdzona.

Może i u Ciebie coś tam się przyspieszy jednak.
Oby tylko nie w drugą stronę :)

To chyba
  • Odpowiedz
@Pbass: I dodatkowo fajnie się zgrywa z szarymi lusterkami cupry :)

Co do rabatów. W salonie, w którym miałem jazdę próbną sprzedawca zarzekał się - 0 rabatów, jakieś gratisy, cupra ma politykę bez rabatów, nawet flotowych. Popisałem, podzwoniłem do kilku salonów, dostałem rabaty od 3 do 5%. Zadzwoniłem do pierwotnego salonu i powiedziałem, że chętnie u nich bym wziął, ale jak dadzą mi co najmniej to, co pozostali. 10 minut czekania
  • Odpowiedz
  • 0
@Krmtzzz przegapiłem powiadomienie ¯_(ツ)_/¯

No to zależy od salonu mocno. Ten o którym piszę nie przekonała oferta z innego.
Odezwali się po 3 tygodniach z rzekomo wspaniałą wyprzedażą (która ledwo wyrównywała tamte 5%), ale już było za późno, bo auto zamówione :)
Całe to 5% to marża salonu, bo sama Cupra faktycznie nic nie daje. Dziwna polityka nieco, skoro już sam Seat coś tam ma, no ale jest jak jest. Formentor w
  • Odpowiedz