Wpis z mikrobloga

Pytanie kto ma w takim przypadku pierwszenstwo, gosciu co sobie omija auta na skrzyzowaniu. Czy ktos kto jedzie z podporzadkowanej? Wiem ze nie powinno byc aut na skrzyzowaniu, i ze ustap pierwszentstwa obowiazuje wszystkie pojazdy na glownej drodze. Ale co w momencie gdy niebieski sobie nagle postanawia zjechac na pas przeciwny bez sygnalizowania zeby ominac. Ja bylem zielony, i goscia puscilem. Ale gosc przejechal jakby po swoje jechal. #prawojazdy #kiciochpyta
qusqui21 - Pytanie kto ma w takim przypadku pierwszenstwo, gosciu co sobie omija auta...

źródło: comment_1617545390bx0eMIVTxAAmO8m3EzsJzS.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru: no ja wiem ze dobrze zrobilem, ale czemu gosciu jak po swoje jechal wpierdzielajac sie nagle pod prad. Czemu ja mam taka sytuacje przewidziec. Co jest wyzej w hierachi omijanie czy wlaczanie sie do ruchu z podporzadkowanej.
  • Odpowiedz
@qusqui21: Akurat znak ustąp pierwszeństwa stanowi, że masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa WSZYSTKIM znajdującym się na drodze. Więc może nawet kręcić bączki na wstecznym, na rondzie a i tak na pierwszeństwo.
  • Odpowiedz
@qusqui21: jest niby przepis, że jak suto nie mieści się na swoim pasie z powodu gabarytów to ma ustąpić wszystkim innym, ale wątpię, żeby którykolwiek policjant przedłożył to nad znaki w takim przypadku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qusqui21: choć teraz przypomniała mi się sytuacja mojego brata. Wyjeżdżał z osiedla a główna jechał autobus MZK. Brat skręcał w prawo więc teoretycznie miał czysty pas (bus jechał na wprost prawym pasem) ale okazało się że jechał środkiem drogi i zarysował bratu trochę auta. Policja stwierdziła winę obupolna ()
  • Odpowiedz
@qusqui21: Gościu co omija auta na skrzyżowaniu. Wyjeżdżając z podporządkowanej, masz obowiązek ustąpić pierwszeństwa WSZYSTKIM pojazdom poruszającym się po drodze, na którą/której skrzyżowanie wjeżdżasz. Nawet, jeżeli facet, bezprawnie by wyprzedzał na skrzyżowaniu, to byłaby to Twoja wina w razie kolizji - i było o tym nawet kiedyś na stopchamie.
  • Odpowiedz