Wpis z mikrobloga

Pytanie do tych co mają T300 - możecie sprawdzić czy przy skręcaniu kierownica prawo/lewo słyszycie taki jakby lekki stukot, prawdopodobnie sprężyn od manetek? Zaciskając manetki, ten wkurzający trochę dźwięk ustępuje :D i nie wiem czy to u mnie coś nie tak czy wszystkie tak mają.
#simracing #t300 #thrustmaster
  • 22
  • Odpowiedz
@czarekfcb: Stukotu na pewno nie słychać od manetek, ale podobna sprężyny lubią się rozregulować i być źle osadzone. Po nacisku można poznać czy dobrze odbijają.
  • Odpowiedz
@czarekfcb: Nagraj film i dźwięk mikrofonem kierunkowym to Ci wydam opinię rzeczoznawcy. xD

Jak nie czujesz jakiegoś stukania w środku bazy to raczej wszystko jest spoko, ale trochę dziwne jakby sprężyny miały tak stukać.
  • Odpowiedz
@Lerain: to na pewno sprężyny bo odkręciłem od bazy sama obręcz i słychac, a właśnie gdy zaciskam manetki to przestaje. Gorzej bo chcąc dokręcić śrubki bo były luźno, nie używając dużej siły zdołałem zerwać dwa gwinty xD tzn śrubki siedzą w środku ale nie dociśnięte. Gwarancja właśnie poszła się kochać? XD
  • Odpowiedz
@Babell: zwykłą od T300rs. No wlasnie dzisiaj kupiona i zastanawiam sie czy tak ma byc, czy jednak defekt :D Jak zdejmiesz z bazy i potrząśniesz to słychać, a jak wciśniesz manetki to nie? Jeżeli tak to identiko jak u mnie.
  • Odpowiedz
@Babell: a manetki chodzą ci obie tak samo? Ja właśnie zauważyłem że prawej tam coś zawadza - głównie przy skręcie w prawo w zakresie 35-55 stopni ale czasem czuć że w środku się coś źle ułożyło i w całym zakresie chodzi gorzej - ustaje np. po paru mocniejszych ruchach. Z lewą jest raczej wszystko ok.
  • Odpowiedz
@czarekfcb: Też miałem w swojej takie wrażenie zależnie od punktu w którym się naciskało manetkę. Pewnie ma to związek z ułożeniem sprężyny. Z czasem to ustało. Lewa manetka w moim odczuciu jest minimalnie twardsza ale jest to pomijalne jak się już wczujesz.
  • Odpowiedz
@Lerain: poczytalem troche i to jest dość częsty problem - ludzie kontaktowali sie z Thrustmasterem i dostawali od nich instrukcję, żeby rozkręcic kiere i sprężyny spróbowac troche rozciągnąć/lepiej ułożyć.
  • Odpowiedz
  • 0
@czarekfcb będę musiał przetestowac u siebie bo dużo roboty przy tym nie ma :)
Podłącze się do tematu bo pojawił mi się inny problem a dokładniej pedał gazu chodzi trochę luźno na boki, czy u was jest tak samo sztywny jak hamulec czy też ma lekkie luzy? Dodatkowo jak naciskam na pedał gazu to podkakuje czasami "wskaźnik siły", przykładowo naciskam na full i mimo trzymania dalej do końca gaz lekko odpuszcza, co
  • Odpowiedz