Wpis z mikrobloga

@bgjm: Rozmawiałem ze sprzedawcą i powiedział, że baza, która u niego kosztuje teraz 8 zeta, będzie po około 62 PLN. Albo czegoś nie rozumiemy, albo Ci z rządu. Normalnie to bym znał odpowiedź, ale to takie kuriozum, że się waham.
@psiversum: to samo mi powiedzieli, na dodatek juz nie mają tych tanich baz, wycofali zawczasu. dlatego chce z internetu zrobic zapasy na rok, zeby przygotować się na rzucenie tego stopniowo.
Nie do końca pamiętam jak to było, ale jeden ze składników będzie nadal do kupienia w aptekach. Drugi nie wiem czy taki potrzebny, bo się nie znam. Ale w sumie i tak planowałem rzucić. Mam 4 w zapasie, a potem ani zeta PiSbecja nie dostanie.
@psiversum: Boście się dopiero teraz ocknęli. Od dawna było gadane, że akcyza pozamiata rynek w PL.


@SOBEAR: Ej... a kiedy mieliśmy się ocknąc, jak nic na twiterze premiera jeszcze nie było? ;) A tak serio to wiadome jest od dawna, ale dostepność baz jest mocno ograniczona od ponad pół roku. Czasami odbijam się z punktu do punktu.
@Ghalard: No właśnie z tego co czytam to nie do końca. Jest wyraźnie napisane, że nie będzie akcyzy jeżeli przeznaczenie nie będzie związane z e-papierosami. Do tego jest dodane, że podmiot sprzedający nie może zajmować się niczym z tą branżą związanym. Innymi słowy, bez akcyzy to glicerynkę w aptece tylko kupisz. Czy tam glikol. Nie pamiętam.
@psiversum chłopie jeśli nie masz o czymś pojęcia to nie wypowiadaj się na dany temat.

Nie mogę się doczekać oz dowalą zapowiadaną stawkę akcyzowa :)
@ak44, @Ghalard: https://sip.lex.pl/orzeczenia-i-pisma-urzedowe/pisma-urzedowe/0111-kdib3-3-4013-36-2020-2-mk-podatek-akcyzowy-aromaty-185089914
Może nie mam pojęcia i nie rozumiem. Wcale nie zamierzam się kłucić. Trudno się to czyta, a i szczególnie nie chce mi się tego robić. Najpierw w dokumencie jest stwierdzenie braku akcyzy, potem powiązanie akcyzy z rodzajem działalności. Typowe biurokratyczne lanie wody i rozpisywanie 40 zdań tak, aby było 40 stron A4.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@psiversum: W świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego zdarzenia przyszłego uznaje się za prawidłowe.

Czyli podatnik sprzedający te komponenty w celach innych niż epapierosy nie będzie musiał stosować akcyzy.
@Ghalard: Dzieki za link. Myśle, że się przyda.

Co do mojego linku, (powtórzę się, bo chcę doprecyzowac w razie czego Twoją wypowiedź) widziałem, że dodatkowo było napisane, że sprzedawca nie może prowadzić działalności związanej z efajkami. Czyli jak rozumiem, w punktach stacjonarnych z aromatami, efajkami, itd, akcyza musi być doliczana. Nie będzie dało się wymigać, że to produkt "kolekcjonerski". Pozostanie apteka i net.

Obawiam się tylko, czy w necie nie pojawią