Wpis z mikrobloga

@Sqrqol: nikt by nie miał do nikogo pretensji jakby były niskie, rozsądne podatki od przychodu (0,5-1%), cit 9%, 19% pit i vat plus jakiś katastralny od 3ciej nieruchomości, do tego kwota wolna na poziomie średniej krajowej...a wydatki sektora publicznego ograniczone do minimum, emerytury dla każdego na poziomie najniższej krajowej...zakładam że wydatki budżetowe byłyby na poziomie 0 deficytu, system prosty w którym wszystko jest przejrzyste ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@anal_it_yk:

nikt by nie miał do nikogo pretensji jakby były niskie, rozsądne podatki

Ja bym miał pretensje tak samo jak cała lewica i potencjalnie pisowska część prawicy
  • Odpowiedz
@Sqrqol: aha czyli jedna grupa nie moze "bronic" innej grupy jesli cos ta grupa uwaza za sluszne? single nie moga popierac budowy zlobkow? czy o co chodzi? powie mi ktos z tagu co jest nie logicznego w tym ze uwazam ze zabieranie miliarderom x% majatku tylko dlatego miliarderami nie jest fair jednoczesnie zarabiajac 0,0001% tego co oni ?
  • Odpowiedz
@Endriu_z_Oppeln: No pewnie, że może, ale musi też liczyć się z konsekwencjami tego. To tak jakbyś bronił przed sądem kogoś, kto ci zamordował całą rodzinę. Można? No można.
  • Odpowiedz
@Sqrqol: To znaczy, że prawdopodobnie chciałbyś kogoś okraść, a takie organizacje o których byłeś łaskawie wspomnieć, to w normlanym społeczeństwie byłyby uznane za organizacje przestępcze ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ale ja mam inne pytanie, czy jeżeli ktoś jest odpychający z wyglądu, oraz osobowości i ma problem z znalezieniem partnerki, to czy państwo nie powinno mu zapewnić usług seksualnych? W końcu nie każdy radzi sobie na wolnym rynku,
  • Odpowiedz
@anal_it_yk: XD Idź z siebie robić błazna gdzie indziej. Całe swoje życie ani razu nie uprawiałem seksu i przeżyłem, za to gwarantuję ci, że nie przeżyłbym bez jedzenia.
No i oczywiście, o czym nie wspomniałeś, do zaspokajania tej potrzeby wystarczy walenie konia.
  • Odpowiedz
@anal_it_yk: A niewolnikiem to jest pracownik, któremu pracodawca kradnie wartość dodatkową. Wysokie podatki to jest zwyczajne oddanie tej wartości dodatkowej pracownikowi.
  • Odpowiedz
Każdy ma różne potrzeby, jedzenie też samo rośnie np. jabłka. Nikt nie broni ci zostać pracodawcą, nikt nie każe ci pracować w danym miejscu. Jeśli już rozmawiamy kto ile kradnie to zobacz ile pracodawca musi zapłacić państwu żeby zapłacić ci średnią krajową, od razu mówię, że ok 50%, a co daje w zamian? NIC... ułudę służby zdrowia, nie daje mieszkania, śmieszne emerytury, żałosną edukacje, śmieszne poczucie bezpieczeństwa. Nikt mnie nie przekona, że
  • Odpowiedz
@Sqrqol: Od kiedy prawica to jest lewicowa? Coś się chyba komuś pokręciło...model prawicowy to model państwa minimalnego, a lewicowy raczej faszystowskiego, to jeszcze powiedz że pis to nie lewica, to już będzie się naprawdę z czego pośmiać...( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz