Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Trelik: Odpaliłem na chwilę i to jest typowe polityczne #!$%@? w obronie swojej tezy zamiast merytorycznej dyskusji. Nawet się patrzeć nie chce :x
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Huyochita: Miny też widziałem, ale tego nawet nie chciało mi się komentować. Niech już robi z siebie debila, ale przynajmniej niech się wypowiada rzeczowo.
  • Odpowiedz
@Zwanek: niestety w takich debatach ciężko również weryfikować fakty i tak np. nikt nie może sprostować tego że Mentzen powiedział, że w Szwecji są największe nierówności majątkowe (xD źródło?), Korea Południowa była wolnorynkowa (xD)

W 1963 roku generał Park ustanowił Radę Planowania Gospodarczego, która wybierała sukcesywniegałęzie przemysłu, w których koreańskie firmy miały szanse podbić zagraniczne rynki. Każdorazowo takie firmy dostawały kredyty na preferencyjnych warunkach, a państwo rezygnowało z importu produktów, które
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Huyochita: Generalnie debaty sprawdzają się znacznie rzadziej niż może się wydawać. Debata prezydencka dotycząca prostych kwestii? Jak najbardziej. Ale omawianie skomplikowanych spraw w debacie trochę mija się z celem.
@Argonix: Mentzen też. To nie jest kwestia tego czy ktoś #!$%@? głupoty, tylko kultury.
  • Odpowiedz
@Huyochita: w którym momencie powiedział że Korea Południowa była wolnorynkowa? bo z tego o Koreii wspomniał w segmencie socjalnym i dotyczyło to wydatków socjalnych a nie interwencjonizmu. I ti tak jak mówił Mentzen prawda jest, że z krajów OECD Korea ma jedne z najniższych wydatków socjalnych, w latach 80/90 to już w ogóle socjalu prawie nie było, teraz się to zmienia, bo od 2000 r. wydatki socjalne wzrosły o 10% (również
juras1073 - @Huyochita: w którym momencie powiedział że Korea Południowa była wolnory...

źródło: comment_1617048748GpotXTCLKjM4wJwTfQh394.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@juras1073: To Mentzen został nagle zwolennikiem protekcjonizmu gospodarczego z tego co rozumiem, w przeciwnym wypadku jaki ma sens odwoływanie się do Korei, która do dzisiaj pompuje pieniądze w pewne gałęzie gospodarki (nawet subsydiując przemysł filmowy xD), w których mogą zarobić. Przecież to potwierdzenie tezy bronionej przez Rudego z Lewicy, który cały czas mówił o potrzebie państwowych inwestycji w innowacje.

Jaki sens ma przywoływanie Holandii jako przykład socjalu psującego ludność skoro nawet
  • Odpowiedz
@Huyochita: jaki ma sens odwoływanie się do Korei? w kontekscie odwoływania się do niskich wydadków socjalnych ma tak sens, że Korea kiedy była na dorobku miała prawie zerowe wydatki socjalne i obecnie choć bardzo urosły, nadal jak widać na załączonych wykresie są bardzo niskie w porównaniu do Szwecji czy Francji. Nie rozróżniłeś bloków, w tym bloku rozmawiali o wydatkach socjalnych, polityka socjalna to co innego niż kwestia interwencjonizmu (na marginesie Korea
  • Odpowiedz
@Huyochita: dopiero teraz odpaliłem dalej i widze że nawet 30 minut przed końcem dokładnie Mentzen tłumaczy Standerskiemu to co ja Tobie, że nie zrozumiał o co mu chodziło w przykładzie Koreii, więc tym bardziej nie rozumiem że skoro Mentzen później to wytłumaczył Ty dalej manipulujesz, byłem przekonany że to nie zostało wytłumaczone, jak obejrze do końca to pewnie jeszcze Mentzen wytłumaczy tą Szwecje
  • Odpowiedz
@juras1073:

Korea kiedy była na dorobku miała prawie zerowe wydatki socjalne i obecnie choć bardzo urosły, nadal jak widać na załączonych wykresie są bardzo niskie w porównaniu do Szwecji czy Francji.


Ale to właśnie z tym mam problem, bo on widzi korelacje między niskim socjalem a wzrostem gospodarczym, a nie widzi korelacji między polityką interwencjonizmu a rozwojem koreańskiego przemysłu i innowacji (Mentzen nazwał tę politkę złą). Twierdzi, że na początku boomu
  • Odpowiedz
Populista jakich mało.


@Huyochita: Lepszy Mentzen populista niż Standerski kłamca, ze swoimi wyjętymi z dupy procentami bezrobocia w powiatach, które mają się nijak do rzeczywistości.

Nie dość, że kłamca to jeszcze idiota, bo nie rozumie argumentu z Ameryką jako krajem o złym systemie zdrowotnym, a on się cieszy że znalazł kontrę "bo to system liberalny".

A ostatecznie kłamca, idiota i prostak, bo kultura wypowiedzi zdecydowanie po stronie Mentzena. Standerski przerywa, pierwszy
  • Odpowiedz
@Hatespinner:

kultura wypowiedzi zdecydowanie po stronie Mentzena.


Nie było ani jednej wypowiedzi, podczas której Mentzen nie zrobił by jakiejś miny albo skrzywu, ewentualnie nie przerzucił oczami.

Zauważył że jeżeli przyjmie taką postawę to kuce po prostu uznają że wygrywa.

Nie dość, że kłamca to jeszcze idiota, bo nie rozumie argumentu z Ameryką jako krajem o złym systemie zdrowotnym, a on się cieszy że znalazł kontrę "bo to system liberalny".


Dlaczego Ameryka
  • Odpowiedz
Nie było ani jednej wypowiedzi, podczas której Mentzen nie zrobił by jakiejś miny albo skrzywu, ewentualnie nie przerzucił oczami.


@Huyochita: Cała wypowiedź od 12:55 na przykład. Widzę że lubisz kłamać i tworzyć fakty, tak jak ta porażka z Lewicy.

Zauważył że jeżeli przyjmie taką postawę to kuce po prostu uznają że wygrywa.


@Huyochita: Za to lewaki uznają wygraną swojego kandydata, po tym jak się śmieje podczas gdy ktoś inny się
  • Odpowiedz
Cała wypowiedź od 12:55 na przykład. Widzę że lubisz kłamać i tworzyć fakty, tak jak ta porażka z Lewicy.


O popatrz pan, czyli jednak w ciągu godziny wywiadu jednak znalazła się wypowiedź gdzie nie robił min, zostałem totalnie wyprowadzony z błędu. Tak zwane zaoranie lewaka.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Hiperbola_(teoria_literatury)

Za to lewaki uznają wygraną swojego kandydata, po tym jak się śmieje podczas gdy ktoś inny się wypowiada, kłamie i robi wycieczki personalne. 1:0 dla kucy.
  • Odpowiedz
zostałem totalnie wyprowadzony z błędu


@Huyochita: Skłamałeś tak samo jak dzban z lewicy i zostałeś sprowadzony do parteru.

Szczególnie to widać na czacie transmisji, co nie?


@Huyochita: Już widać dlaczego gówno zrozumiałeś z debaty, bo zamiast uważać to czytasz bzdury.

No racja, przecież powiedzenia że system zdrowia w USA jest #!$%@? działający i źle zaprojektowany to trafienie w sedno problemu, a nie stwierdzenie ogólnikowe, tak? To już nie jest odpowiadanie
  • Odpowiedz
@Hatespinner:

Nie, nie jest opowiadanie naookoło, bo to był przykład kraju ze źle zaprojektowanym systemem zdrowia. Idź #!$%@? obejrzyj tą debatę od nowa, bo robisz z siebie błazna.


ALE ŹLE ZAPROJEKTOWANYM DLACZEGO?
Bo w obecnym momencie możesz wziąć komucha i libertarianina i oboje mogą dojść do tego samego wniosku (że system zdrowia jest źle zaprojektowany), ale WYRAŹNIE będą się różnić tym DLACZEGO uważają, że jest źle zaprojektowany.

Skłamałeś tak samo jak
  • Odpowiedz
Hiperbola, poczytaj Mati.


@Huyochita: Kłamstwo to nie jest hiperbola. Idź doucz się trochę, bo ta próba wybrnięcia z debilnej wpadki, na razie ci nie idzie.

No tak to były wyraźne bzdury.


@Huyochita: Wciąż potwierdza, że przez czytanie czatu nie ogarnąłeś co się dzieje na debacie.

ALE ŹLE ZAPROJEKTOWANYM DLACZEGO?


@Huyochita: Dla srego. Jeżeli na serio masz problem z ogarnięciem tego tematu, polecam google:
https://www.google.com/search?q=why+america+health+care+bad
A jeżeli nie rozumiesz na
  • Odpowiedz
@Hatespinner:

Kłamstwo to nie jest hiperbola. Idź doucz się trochę, bo ta próba wybrnięcia z debilnej wpadki, na razie ci nie idzie.


Jeżeli napisze że Mentzen do każdej wypowiedzi Standerskiego robi miny to jak najbardziej jest hiperbola. Ktoś nie uważał na polskim.

Z definicji zabieg hiperboli polega na przedstawieniu rzeczywistości w bardziej jaskrawy sposób, jako środek artystyczny ma podkreślić jak często Mentzen robił z siebie klauna krzywiąc papę i robiąc miny
  • Odpowiedz
Jeżeli napisze że Mentzen do każdej wypowiedzi Standerskiego robi miny to jak najbardziej jest hiperbola. Ktoś nie uważał na polskim.


@Huyochita: Nie, to jest kłamstwo ty cymbale. Napisałeś:

Nie było ani jednej wypowiedzi, podczas której Mentzen nie zrobił by jakiejś miny


Gdzie ja jawnie obnażyłem twoją ściemę. Wracaj na polski, doucz się jak się stosuje hiperbolę i po co.

Nie musisz mierzyć wszystkich swoją miarą kucu. To że ty nie potrafisz
  • Odpowiedz