Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, jakie właściwie kryteria kwalifikują do tego, by otrzymać Krzyż Komandorski Odrodzenia Polski?
W sensie, dlaczego tego krzyża nie otrzymał np. Błachowicz czy JJ, gdy zdobyli pas UFC? Co, oni już nie promowali Polski?

Jestem jeszcze w stanie zrozumieć, dlaczego takiego krzyża nie otrzymali Kurek za mistrzostwo świata w siatce, Zmarzlik za mistrzostwo świata w speedwayu, czy Stoch/Kubacki/Żyła za mistrzostwo w skokach - bo to są mimo wszystko bardzo niszowe sporty na świecie.

Ale MMA niszowe nie jest. A pas UFC to już najwyższy sukces w tym sporcie.

#reprezentacja
Pobierz
źródło: comment_1616791269AY4gHCZCsnlGxGFeuC3mkv.jpg
  • 16
@thority: na pewno nie. W Polsce MMA jest bardzo popularne, w przeciwnym wypadku KSW nie odniosło by takiego sukcesu. Wiem, że jest mniej popularne od piłki, ale to już jest powód do tego, że jeden na krzyż zasługuje, a drugi nie?
@koraluk: problem jest taki, że KSW oglądają głównie młodzi, przez ppv. Mecz reprezentacji ma dużo większą oglądalność, bo leci w TV ogólnodostępnej. Podejrzewam, że i tak by wygrała piłka, nawet jakby leciały obie dyscyplin w TVP.
@vvvariacik: w sensie oni też zdobyli mistrzostwo świata w gamingu? Nie chodzi mi o jakieś niszowe turnieje.

W każdym razie tak jak pisałem: Jestem jeszcze w stanie zrozumieć, dlaczego takiego krzyża nie otrzymali Kurek za mistrzostwo świata w siatce, Zmarzlik za mistrzostwo świata w speedwayu, czy Stoch/Kubacki/Żyła za mistrzostwo w skokach - bo to są mimo wszystko bardzo niszowe sporty na świecie.

Ale MMA niszowe nie jest. A pas UFC to
Kurek już ma Order Odrodzenia Polski. Inni siatkarze po ostatnich Mistrzostwach Świata też dostali odznaczenia


@magliarosa: A to nie wiedziałem. No widzisz, nawet w tak niszowym sporcie jak siatka dostali. Więc to jest nie fair że Błachowicz i JJ nie dostali.
@koraluk:
nie ma w gamingu czegoś takiego jak mistrzostwo świata, ale w szczycie formy byli najlepszymi graczami na świecie, jeżeli już mamy szukać porównań do tradycyjnego sportu, to chyba najlepsze byłoby takie, że wygrali odpowiednik tenisowego wielkiego szlema
bodajże druga najpopularniejsza po piłce nożnej


@magliarosa: o lol xD

Siatkówka nawet w pierwszej piątce nie jest. Gdyby siatkówka była 2 najpopularniejszym sportem, to by siatkarze nie narzekali na tak niskie zarobki.
nie ma w gamingu czegoś takiego jak mistrzostwo świata, ale w szczycie formy byli najlepszymi graczami na świecie


@vvvariacik: W MMA też nie ma czegoś takiego jak mistrzostwo świata, ale potocznie uznaje się za coś takiego pas UFC.

Pytanie brzmi, czy PashaBiceps wygrał w gamingu coś co w tym środowisku jest właśnie uznawane z największe osiągnięcie - jak pas UFC dla kibiców MMA. Skoro byli najlepszymi graczami na świecie, to czy
@koraluk:
no tak, pas UFC jest uznawany za odpowiednik mistrzostwa świata
w csie nie masz czegoś takiego, w jednym roku masz 2-3 turnieje, które mają najwyższą rangę, niektórzy porównują je do mistrzostw świata, ale takie porównanie nie ma sensu, bliżej im do czegoś w stylu wielkiego szlema w tenisie, no i Polacy wygrali taki turniej raz, oprócz tego bodajże jeszcze raz zagrali w finale i parę razy w półfinale/ćwierćfinale