Wpis z mikrobloga

@Koliat: Moje urojenie to to, że Lewica chce mnie mocniej opodatkować mimo, że jak pan z postu spłacam kredyt i będę to robił przez kolejnych 30 lat? Ciekawe.

Ulgi nie daje - ale mam nadzieję, że potencjalni wyborcy lewicy zobaczą, że Lewica chce im odebrać pieniądze.

Że jak będą zarabiać 5000PLN i płacić 2000PLN kredytu to teraz zostanie im 3000 na życie.
A jak Lewica dorwie się do władzy to wrzuci
@Filippa: w sumie nie wiem co akurat wiek ma tutaj do rzeczy. Brzoska od Inpostu ma 44 lata i mogłby sobie kupic 100 posiadłości. Bardziej zastanawia skąd miał pieniądze, bo to że dostał darowizny od tesciów czy brat mu kupił to kpina, a jego sprawozdanie coś sie nie chce domknąć.
@ozomidaf: A mury urojeń rosną i rosną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kalkulator powstał na danych z 2013. Na tamten czas podywżki podatków byłyby negatywne dla 10% społeczeństwa - reszta miałaby mniejsze obciążenie podatkowe. Nawet FOR wrzucił informacje że klin podatkowy dla najbiedniejszych jest zbyt wysoki, linkując do artykułu dotyczącego zwiększenia progresji podatkowej.

Tak #antykapitalizm opiera się na zrozumieniu że kapitalizm jako system gospodarczy ma wiele wad i
Pobierz Koliat - @ozomidaf: A mury urojeń rosną i rosną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kalkulator powstał na ...
źródło: comment_1616589507A4mMBjA1RHktDd0b7Of2bH.jpg
@ozomidaf:

Nadal się wiele nie zmienił jak się zagłębisz w program. Ale usunęli go bo pokazywanie jak Lewica chce okradać pracujących jest "szkodliwe społecznie"


No to pokaż, znawco programu Lewicy. Szkodliwe społecznie (czyli wypowiedź Żukowskiej z Twittera) było mieszanie ludziom w głowach neoliberalnym pieprzeniem i zaciemnianiem pojęć pomiędzy opodatkowaniem dochodu, składkami społecznymi, rentowymi, zdrowotnymi.

XD Na tamten czas dla ludzi na minimalnej oferowali 100zł podwyżki swoim kalkulatorem, a dla tych 10%,
@Koliat: dlaczego jako argument za zwiększonym opodatkowaniem dochodu z pracy najczęściej podajcie przykłady bogatych osób, które nie zarabiają na pracy? Przecież dodatkowe opodatkowanie dochodu z pracy, bo nie dotknie prawdziwie bogatych i tych którzy na to bogactwo "nie zapracowali", a tych, którym się chciało kształcić i rozwijać. Np. ktoś kto odziedziczył mieszkanie ale mało zarabia będzie w lepszej sytuacji, niż ten co wyszedł z biedy własną pracą i wziął kredyt na
@2mack: Bo teraz mówimy o opodatkowaniu zysków z umowy o pracę. Podatki od zysków kapitałowych to zupełnie inny temat. Podatki od spadków również - w takim UK to powyzej kwoty wolnej wynosi 40% z tego co kojarze ( ͡° ͜ʖ ͡°). Rozwiazania podatkowe to szeroki temat, tu poruszany jest jakiś wycinek
@Koliat:

No to pokaż, znawco programu Lewicy.


https://subiektywnieofinansach.pl/adriand-zandberg-przeswietlamy-program-partii-razem/

To jest jescze rok 2020 - jak widać programu i progów podatkowych nie zmienili od roku 2013.

Szkodliwe społecznie (czyli wypowiedź Żukowskiej z Twittera) było mieszanie ludziom w głowach neoliberalnym pieprzeniem i zaciemnianiem pojęć pomiędzy opodatkowaniem dochodu, składkami społecznymi, rentowymi, zdrowotnymi.


Czyli to co mi podałeś było szkodliwe społecznie? To po co mi podsyłasz szkodliwe społecznie rzeczy?

O, lewicowe partie chcą większej progresji
@Koliat: no właśnie nie jest, a powinien być, bo jeżeli mówimy, że biedni powinni płacić mniej podatku od pracy, to nie oznacza automatycznie, że należy zwiększyć progresję opodatkowania dochodu z pracy. Nierówności społeczne i nierówna dystrybucja dóbr nie powinny być argumentem za zwiększonym opodatkowaniem pracy, a tak są używane przez lewicę
@ozomidaf:

Nie - lewicowe partie chcą, żeby ci co ZARABIAJĄ więcej płacili większe podatki. A nie żeby BOGACI płacili większe podatki. Duże zarobki nie są tym samym co posiadanie bogactwa.

Jak ktoś jest bogaty to może nic nie zarabiać, nie płacić kompletnie PIT, i i tak żyć lepiej niż zarabijaący 10k brutto wydając swój zgromadzony kapitał.

Jeżeli nie rozumiesz takiej podstawowej z podstaw czym jest kapitał, to wszystko co piszesz o