Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam problem mam pc z mobo: GIGABYTE B450M DS3H
I ramem Patriot 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16 Viper 4 PV416G320C6K
No i to powinno działać w dual channel.
Cośtam mi głośno chodziło, więc otworzyłem pakę, żeby sprawdzić czy któryś wentylator ma problem i zobaczyłem, że jeden zacisk od ramu jest niedociśnięty. Wszedłem w menager zadań - 8 gb ramu. Więc wyłączyłem kompa, docisnąłem ram i komp nie odpala. tzn monitory się nie włączają. Sprawdziłem kości w różnych konfiguracjach i jak jest jedna wsadzona(obojętnie która) to system odpala i mam 8gb. więc obie kości działają, ale jak wsadzę nie ważne, czy w kanał A, czy w B, to komp nie pokazuje ekranu. Możliwe, że od samego złożenia nie miałem tej kości dociśniętej - nie sprawdzałem czy mam 16 gb czy 8 w systemie. Jest jakaś opcja włączenia dc? czy mam płytę do naprawy? / wymiany?
#pc #it #skladamkomputer #komputery
  • 6
  • Odpowiedz
@gdziemojimbuspiatka: co by się nie działo - powinny działać w konfiguracji dual channel czyli przy dwóch kościach optymalnie w 2 i 4 slocie. Często takie problemy występują przy starych płytach gdzie układ zasilania już nie daje rady (np przez kondensatory nie trzymające parametrów), no ale tutaj sprzęt nie jest taki stary więc wyciągnięcie procka to dobry trop, oprócz tego wypnij wszystko co zbędne z płyty i wtedy próbuj, żeby wyeliminować
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gdziemojimbuspiatka: na liście jest błąd, bo to oznaczenie zestawu 16GB i nie występowały te pamięci z tym numerem części jako 1x8GB z tego co widzę. Z resztą nawet jakby była pojedyńcza, to tak samo w dualu powinny działać. Te listy QVE są raczej poglądowe bo to że jakiejś pamięci tam nie ma nie oznacza że nie będzie działać, z resztą zazwyczaj problem jest z aktywowaniem profilu XMP a nie z
  • Odpowiedz