Wpis z mikrobloga

Cześć! Nigdy nie kupowałem niczego na olx z wysyłką, zawsze odbiór osobisty.
Chcę zamówić teraz towaru za ponad tysiaka, macie jakieś tipy jak się uchronić przed ewentualnym oszustwem?
Jak wyślę kasę z góry, a towar nie dojedzie, to coś z tym zrobię?

#pytanie #olx #aliexpress
  • 18
  • Odpowiedz
@Paranoija: Jak kupowałam telefon+smartwatch+dodatki, to sprawdziłam numer telefonu sprzedającego w necie i okazało się, że to znany dla netu człowiek działający m.in w jakiejś radzie mieszkaniowej, mający domki na wynajem itp. ;) Mimo to w rozmowie telefonicznej ustaliliśmy, że wyśle PP płatne przy odbiorze z opcją sprawdzenia przed pokwitowaniem odbioru na wypadek gdyby jednak gdzieś w transporcie się coś uszkodziło. Do tego była dołączona lista rzeczy w paczce do porównania. Mogłam
  • Odpowiedz
@Paranoija: ja poszedlem na policje za 80 zł na OLX ;] Policja była bardzo skuteczna, na drugi dzien mialem pieniadze na koncie. Wyglada jakby ten uzytkownik wysprzedawał wyposazenie jakiejs silowni, moze i jest warygodny
  • Odpowiedz
@trll: Ja kupuje sporo z OLX ale zawsze lokalnie z odbiorem osobistym, kilka razy sprzedałem jakieś droższe rzeczy typu kamera itp. To się dziwiłem jak mi ludzie wplacali na konto bez zbędnych pytań i nie chcieli za pobraniem. Ja osobiście bym się bał
  • Odpowiedz
@Paranoija: Teoretycznie zakupy z przesyłką OLX (tą prawdziwą, nie przez Whatsapp :D) są zabezpieczone identycznym do Allegro programem ochrony kupujących do 3000zł. Nie testowałem, dlatego piszę "teoretycznie".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@trll: jak zabezpiecza przesyłka pobraniowa? I kto normalny wysyła ta metodą? Potem trzeba się modlić by pajac odebrał paczkę, a jak nie to jesteś 2 x koszty przesyłki w plecy od i do Ciebie.

Nie wiem czy wiesz, ale za pobraniem też można wysłać paczkę ziemniaków ( ͡° ͜ʖ ͡°) pierw płacisz, potem odbierasz
  • Odpowiedz
Chcę zamówić teraz towaru za ponad tysiaka, macie jakieś tipy jak się uchronić przed ewentualnym oszustwem?


@Paranoija:

odebrac osobiscie :D


Jak wyślę kasę z góry, a towar nie dojedzie, to coś z tym zrobię?


@Paranoija:

tak, zlozysz wniosek o sciganie na policje :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Klara_z: mało który Janusz o tym wie, zamawia kuriera "za pobraniem" to myśli, że już go to chroni i że sprawdzi przy odbiorze.

I ciągle to słaba opcja dla sprzedawcy, ktos nie odbierze pobraniowej lub tej z poczty ze sprawdzeniem i jesteś w plecy koszty wysyłki czli wg. Tego zrzutu z cennika 90 zł w plecy. Nie widzę powodu by ryzykować wysyłki za pobraniem, więc jak ktoś uważa że tak można
  • Odpowiedz
@m3r1n0w4g6m: Masz rację. Ja też bym nie wiedziała gdyby nie to, że miałam szczęście i trafiłam na uczciwego sprzedawcę, który wręcz nalegał na tą opcję. Z drugiej strony jak sprzedawca jest w porządku, to chyba aż tak bardzo nie ryzykuje. A jak coś kombinuje, to na pewno nie pójdzie na opcję za pobraniem. Uczciwy też nie musi, ale czemuby nie spróbować się dogadać?
Mi się wydaje, że warto po prostu dobrze
  • Odpowiedz