Wpis z mikrobloga

Co tak PZU spadło? Wig -0,7. PZU od ostatnich 2 tygodni bronił się przed spadkami a na wzrostach też pokazywał moc. Dzisiaj -2%.
Trochę mnie to niepokoi przed czwartkiem. Też nie oszukujmy się - grubasy już wiedzą co tam będzie mówione.

Aktywa PZU na +, PKO leciutki - a tutaj pzu w #!$%@? dostaje...

Byłem pewny, że tutaj dzisiaj ostra zieleń.

#gielda #gpw
  • 19
  • Odpowiedz
@Czerwony_jak_WIG20:

No kumplu - ja byłem od dzisiaj przygotowany na przynajmniej 2-3% (do czwartku) - zawsze włazi spekula pod wyniki - a tutaj widzę czerwień.

Ba - przez ostatnie 2 tygodnie nie miałem takich niespodzianek -.-
  • Odpowiedz
@Thorrand Jesteśmy praktycznie na rocznych maksimach, nie od razu Kraków zbudowano, 40zl nie będzie dziś, jutro ani za tydzień, ale prędzej czy później się pojawi ;)
  • Odpowiedz
@19karol90:

Czemu? Póki co większe wzrosty (moim zdaniem) blokuje właśnie informacja o dywidendzie. Dobre wiadomości w tej sprawie dość szybko powinny na 4 dychy wywindować kurs.
  • Odpowiedz
to zależy. 40 zł może na chwilę wskoczyć jak już ogłoszą tę ULTRAWYSOKĄ dywidendę.


@Czerwony_jak_WIG20:

Nie śmieszkuj z dywidendy. W WIG20 nie znajdziesz pod tym względem lepszej spółki. Poza tym słabość złotówki, siła PZU, wysoka dywidenda na pewno będzie sprzyjać napływowi zagranicznych funduszy...

lol, byłeś szybszy o 5 sekund. Telepatia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Czerwony_jak_WIG20:

Tutaj akurat zadziałał słuszny bulwers na herezje Karola xD
  • Odpowiedz
@Czerwony_jak_WIG20:

Za kilka lat XDDDD to mi to tak nie bardzo pasuje...

Na Pekao nakręciłem kilka kółek przez ostatnie 2 miesiące na wahaniach 60-70 zł. Tego 70 zeta w sumie nie jestem pewny... Nie wchodzę.

Podobnie w Orlen. Obajtek teraz smród robi, to nawet na ceny ropy nie patrzę. Miałem kupione za 59 zł 200 akcji, i przeczuwałem, że to może być już ,,ten" czas - to #!$%@?łem za 61 gdy
  • Odpowiedz
@Thorrand: uuuu... jeśli się boisz taniej, medialnej propagandy i na tej podstawie rezygnujesz z kupna to trochę słabo. Obajtek będzie albo nie, ale Orlen zostanie. Polecam mniej obserwacji, a kręcenie kółek najlepiej zostawić żonie / dziewczynie. Mam na myśli oczywiście kręcenie kółek językiem na żołędzi.
  • Odpowiedz
@Czerwony_jak_WIG20:

No właśnie xd Ty mówisz - taniej, medialnej propagandy...

A ja odpowiem: A co stoi za wzrostami na Mabionie, BML czy MLsystem? ;] Co sprawiło, że z dnia na dzień miałeś skoki o kilkadziesiąt / kilkaset %?

Tutaj faktycznie - zamiast wyczekać i wziąć ponad 2 koła z Orlenu, wziąłem 4 stówki.

A co do kręcenia kółek - wychodzi mi to (moim zdaniem)... całkiem dobrze ;p

I moim zdaniem to
  • Odpowiedz
I moim zdaniem to wcale nie jest tak, że jak ktoś będzie pół roku na czymś siedział, to na pewno będzie miał ,,więcej".


@Thorrand: na pewno nie ma nic. :-) Giełda to taka gra, w której większość przegrywa. Im większe zwroty z inwestycji osiągasz, tym więcej ludzi musisz oskubać z kapitału. Rachunek prawdopodobieństwa daje Ci niewielkie szanse na serię "szczęśliwych" kółek, choć LOTTO daje jeszcze mniejsze, a ludzie grają, więc... co
  • Odpowiedz
@Czerwony_jak_WIG20:

Spoko - dzięki ;p

Tylko no... wiesz, ja byle czego nie kupuję i trzymam się z daleka od jakiś Mabionów po 90 zł czy Biomedów w tym momencie XD

Kupując PZU, Pekao, Orlen, PGE, PKP, Dino czy inne tego typu spółki - w odpowiednim momencie (jakimś lokalnym dołku) szansę na stratę masz niewielką :D Owszem - możesz wisieć na haku - ale wcześniej czy później zarobisz :)

No i z
  • Odpowiedz
@Thorrand: obczaiłem. Jest po dużych wzrostach, c/wk grubo ponad sektor, wyniki finansowe mierne, brak dywidend... nie twierdzę, że to zła spółka, ale rozjeżdża się z moim profilem. :-) Wziąłem ją jednak do obserwowanych.


Edit: Milionerem raczej nie będę, bo wartość mojego portfela to 70 tys. ;p

Spoko. Jeśli będzie ta wymodlona przez opozycję hiperinflacja wenezuelska, to będziesz milionerem na pewno :D
  • Odpowiedz
obczaiłem. Jest po dużych wzrostach, c/wk grubo ponad sektor, wyniki finansowe mierne, brak dywidend... nie twierdzę, że to zła spółka, ale rozjeżdża się z moim profilem. :-) Wziąłem ją jednak do obserwowanych.


@Czerwony_jak_WIG20:

Otóż to :) Dlatego jest to spółka ,,na dłużej". Jeśli zacznie być ,,dobrze", to za taką cenę akcji nie kupisz.

A... moim zdaniem teraz jest idealny czas na to, by w takiej firmie zaczęło być ,,dobrze" :P

Nie
  • Odpowiedz