Wpis z mikrobloga

Jedną z wad Polski jest porzucenie tradycyjnych strojów ludowych. W Korei ubiera się hanbok na każdą większą uroczystość, a tutaj co? Koło gospodyń wiejskich...

Jak piękne by były święta gdyby kobiety zasiadały do stołu w kwiecistej spódnicy, fartuszku, warkoczu i z czepcem/wiankiem na głowie
()
#polska #swiat #przemyslenia
  • 7
  • Odpowiedz
@marchwia tylko że tamte stroje wydają się mieć nieco więcej dostojnosci a przynajmniej występują w różnych wariantach. I są starsze, długo ewoluowały. Nasze stroje ludowe są zregionalizowane.
  • Odpowiedz
@Neurohaox: można, skojarzyło mi się to Zalipie gdzieś pod Krakowem
w mieście raczej mało kto to praktykuje :(( a np. mogłoby to być podtrzymanie tradycji po przeprowadzce ze wsi do miasta
  • Odpowiedz
@Cointreau: zazwyczaj idea jest podobna: bluzka w konkretnym kształcie+spódnica z regionalnym wzorem
moim zdaniem fajne, idziesz na czyiś ślub i widzisz kto skąd pochodzi
zakładając że ludzie nie zaczną się tłuc XD bo jeden nie lubi Górali a drugi Warszawiaków
  • Odpowiedz
w mieście raczej mało kto to praktykuje :(


@marchwia: to w Seulu chyba podobnie, ale nie wiem, nie byłem ;p U nas stroje ludowe kojarzę głównie za sprawą Śląska, ale większość turystycznych miejscowości w górach ma taki zespół pieśni i tańca, grupę folklorystyczną lub coś podobnego.
  • Odpowiedz