Wpis z mikrobloga

Spotkaliście się z czymś takim, ze nowy zafoliowany MacBook był ubrudzony albo miał rysy?

Taki widok zastałem po wyjęciu z pudełka nowego MacBook Air M1. Otwierałem go w sklepie przy kasie RTV Euro AGD

Podobna skaza była tez w środku obok gładzika, pracownik sklepu przyniósł płyn do czyszczenia i skazy zeszły. Z początku pomyślałem, ze może to komputer ze zwrotu, ale był fabrycznie zafoliowany, nigdy nie aktywowany, wiec go odebrałem.

Testuje to od paru godzin i wszystko dział super
#apple #macbook
MGfilms - Spotkaliście się z czymś takim, ze nowy zafoliowany MacBook był ubrudzony a...

źródło: comment_1615483412l56iZzKcifAeRrbRUKrDb1.jpg

Pobierz
  • 12
@MGfilms: Większość resellerów ma serwis na terenie sklepu gdzie prowadzą jakieś proste naprawy, wymiany baterii itp, mają dostęp do oryginalnych części i zafoliowanie lapka to raczej nie jest jakiś wielki problem. A skoro to autoryzowany serwis to pierwszą aktywację też cofną z systemu apple jak dostaną zwrot.
@MGfilms: możesz spróbować sprawdzić ze "smartctl disk0 -a" ile czasu pracował dysk i ile danych już zapisał (TBW). raczej jak nowka i nie zdążyłeś dużo zrobic to powinien mieć te TBW poniżej 100GB a power on hours liczonych na palcach ręki

tyle ze ta komendę doinstalować możesz przez homebrew (podobno da się przez dmg ale chyba jakies problemy są), wiec pytanie czy chce ci się bawić.
@MGfilms: to nie wyglada to zle. 3h power on, wiec wydaje się dość sensowne, choć on podobno zlicza to tylko gdy faktycznie dysk jest używany. ja u siebie po 2 miesiącach z praca 8h w tygodniu mam około 40h power on.

wiec chyba ciężko będzie jakos inaczej stwierdzić czy to ze zwrotu. na dobra sprawę zarysować go mógł tez ktoś w fabryce.
@Faley: Puszczam jeszcze raz render tego samego filmu i zobaczymy o ile wzrośnie użycie dysku.

No i to nie była rysa tylko zabrudzenie, takie okrągłe, naokoło jabłka, jakby jakaś maszyna która przytrzymuje laptop podczas pakowania była brudna(?)

No i pytanie czy to "power on" oraz TBW można również wyczyścić do 0?
@MGfilms: Produkty Apple są produkowane w takiej samej fabryce jak każda inna. Jak sprzedawali iPhony 4 to miały żółte plamy po kleju, który nie zdążył wyschnąć. Skoro działa normalnie to nie ma co się spinać :)
@Funky-Mag: dzięki kolego, trochę mnie tu uspokoiło :)

Mac działa super, ale trochę przeraża mnie jak szybko zużywa się dysk, ledwo jeden dzień i już ponad 400GB zapisów... Oby wytrzymał do końca gwarancji :/