Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Muszę zrobić sumowanie na zasadzie:
Jeżeli w kolumnie AS znajduje się np. Agata to z kolumny AL ma zsumować wszystkie sprzedaże gdzie znajduje się ta Agata w kolumnie AS. Potem jak zmienię Agatę na np. Michała to ma zrobić to samo itd. Może ma ktoś pomysł jak to rozwiązać? Mam już dość siedzenia nad tym ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#excel #kiciochpyta
  • 4
@JuliaMay: Tak, zaznacz zakres z danymi, wstaw pivota (tabela przestawna), przerzucasz kolumnę AS (no, pokaże nazwę nagłówka) w wiersze, kolumnę AL w wartości i elo, 15 sekund pracy. Jakby nie pokazało "Sum of " to przestaw działanie na sumę i sprawdź czy masz tam liczby, a nie liczby przechowywane jako tekst.
O ile masz to sformatowane jak tabelę - bez pustych nagłówków, bez merge&center.

Można też SUMIFS zrobić. Albo SUMIF, ale
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xune: tabela przestawna nie rozwiązuje problemu (chyba) bo liczy mi wszystko, a ja z tej kolumny potrzebuję np. tylko sprzedaży a nie sprzedaży+odmowy a nie widzę opcji wyfiltrowania tego. Co do SUMIFS wyrzuca mi #nazwa ale to dlatego, że mogę mieć złą budowę funkcji. =SUMA.WARUNKOW(kolumna która będzie sumowana; kolumna w której ma być sprawdzany warunek1; warunek) czy inaczej?
@JuliaMay: Po czym poznajesz że coś jest sprzedażą, a coś odmową? Jeśli jest na to oddzielna kolumna - wrzuć ją w filtry pivota i tam ustaw filtr. Wygodniej byłoby z przykładowymi danymi - nawet screenem.