Wpis z mikrobloga

Tegoroczny maturzysta here. Zakładając, że napiszę maturę w stopniu co najmniej zadowalającym, tak, by dostać się na PW, jaki kierunek byłby najlepszy? (Zdaję mat, fiz i angielski ofc). Hobbistycznie od kilku lat zajmuję się robotyką, chociaż pociąga mnie także inżynieria genetyczna (szczególnie żywności). Wiem, że w życiu powinno robić się to, co się kocha, ale zamiłowanie mi chleba nie kupi. Tak więc, jak wyglądają zarobki w Polsce i na świecie po skończonych studiach:

- inżynieria biomedyczna

- automatyka i robotyka

- biotechnologia

I co najważniejsze, czy w Polsce łatwo jest znaleźć pracę i wakacyjny staż w tych dziedzinach? Jak nie w Polsce, to gdzie?

  • 14
@MysteryMe
Rozważasz życie za granicą?

Jeśli tak, to po wszystkim znajdziesz dobrze płatną pracę. Jeśli chcesz zostać w PL, to po automatyce zarobisz jako-tako, ale dalej vędą to ochłapy w porównaniu do szeroko pojętego IT.
@MysteryMe
Idzie w każdym kierunku na zachód (północ). Pytanie czy za 5 lat ci sie punkt widzenia nie zmieni ;)

Oczywiście najlepszym kierunkiem jest kraj, gdzie siedziby mają firmy, które się w tym specjalizują i są czołówką na świecie w tym co robią.

Na przykładzie automatyki - chcesz mieć nieograniczone możliwości rozwoju w dziedzinie PLC? Idź do Siemensa.
Chcesz rozwijać się projektując samochody ciężarowe? Aplikuj do Scanii/Volvo.

Nie wiem, jaka firma specjalizuje