Wpis z mikrobloga

Biblioteczka KoLibra - lista lektur dla nowej prawicy - znalezisko

#neuropa usilnie próbuje wmówić, iż stanowią elitę intelektualną, jedyną opcję wspartą dorobkiem intelektualnym. Ostatnie aroganckie posty sprowokowały mnie do przypomnienia, iż podobne listy lektur mają również środowiska prawicowe. Zachęcam do zapoznania się z biblioteczką dla KoLiberałów!


Na liście m. in. Jasienica, Ziemkiewicz, Michalkiewicz, Peterson, Pismo Święte. Ja tam bym wykopał, żeby każdy mógł sobie zestawić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#4konserwy #neuropa #ksiazki
eoneon - Biblioteczka KoLibra - lista lektur dla nowej prawicy - znalezisko

 #neuro...

źródło: comment_1614850483ANdbc1ALNbaoU1J3m6Pr5I.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@eoneon: Czy tylko mnie śmieszy obecność "Folwarku Zwierzęcego" na tej liście? Autor chyba nie do końca wie co ta książka przekazuje, ja jestem świeżo po lekturze i muszę przyznać, że nigdy wcześniej nie spotkałem się z tak otwartą obroną idei ZSRR i tamtejszej rewolucji.
  • Odpowiedz
@eoneon: Tego Jasienicę to chyba też nieuważnie czytali, bo przecież to wielki krytyk takiego np Zygmunta III Wazy, a jego rządy, czyli bicie ruskich i podporządkowanie państwa klerowi to dla prawactwa niedościgniony wzór, do którego nieustannie dążą
  • Odpowiedz
@eoneon: Zapominając na chwilę kogo na tej liście umieścił - może da się wykorzystać ten moment, że w ogóle interakcja między neuropą i konserwami odbywa się z odwołaniem do książek, a nie memów i orzących filmików i przekuć to w jakąś bardziej sensowną formę dialogu?
  • Odpowiedz
@AustinMeaulnes: Były wielokrotnie podejmowane takie próby, ale najczęściej kończyły się incydentem kałowym konserwy i zwyzywaniem towarzysza w dyskusji od lewaków.

Te prześmiewcze wtręty w filmach @koroluk typu "Zamknij mordę lewaku" czy "Ha! Lewactwo zaorane!" nie wzięły się znikąd, to bardzo częste "argumenty" w arsenale kuców. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
nie spotkałem się z tak otwartą obroną idei ZSRR i tamtejszej rewolucji.


@Magromo: Co #!$%@?? xD To najpierw może sięgnij po "Poczytaj mi mamo" bo chyba nie ogarniasz czytanie ze zrozumieniem xD
Przecież ta książka to krytyka zepsucia tamtejszego systemu porewolucyjnego, wskazująca jasno na to, że idee zostały sprzeniewierzone, władza skorumpowała wszystkich u władzy, zaś wszyscy poniżej są traktowani instrumentalnie. Krytykuje tworzenie nowego języka używanego do propagandy i zafałszowywanie historii. Krytykuje
  • Odpowiedz
Przecież ta książka to krytyka zepsucia tamtejszego systemu porewolucyjnego, wskazująca jasno na to, że idee zostały sprzeniewierzone, władza skorumpowała wszystkich u władzy, zaś wszyscy poniżej są traktowani instrumentalnie. Krytykuje tworzenie nowego języka używanego do propagandy i zafałszowywanie historii. Krytykuje szukanie przyczyn niepowodzeń w zewnętrznych spiskach, podczas gdy ta wynika z zachłanności i niekompetencji władz.


@greven: A co ja niby napisałem?

obroną idei ZSRR i tamtejszej rewolucji.


I co się nie zgadza?
  • Odpowiedz
@Magromo:

Orwell przekazuje, że rewolucja i idee tej rewolucji są dobre

W którym momencie? xD Mamy złego farmera którego przegania rewolucja. Rewolucja mija, nastaje nowy porządek i okazuje się, że nic się nie zmieniło - co więcej - jest gorzej, bo wprowadzono świński totalitaryzm, policję polityczną, niewygodne osoby znikają a ostatni wierzący w idee rewolucji zaharowuje się na śmierć, po czym rewolucjoniści sprzedają go do rzeźni xD Ostatecznie, nawet Snowball był
  • Odpowiedz