Wpis z mikrobloga

Czołem, mam w domu żarówki Hue (kilka E27, kilka GU10, Playbary + Hue Sync) i kilka chińskich LEDów. Całość mam wpięte w Alexe i Home Assistant. Chciałem ostatnio pozmieniać sobie przełączniki świateł na jakieś ładne więc te Philipsa wydają się sensowne (bo większość światełek mam Philipsa a dojdzie jeszcze tego) tylko problem jest taki, że szukam pomysłu jak poradzić sobie z LEDami:
Białe LEDy w łazience i kuchni mam na pstryka. W przypadku łazienki mam dostęp jeszcze do zasilacza (?) który kontrolowany jest przez pstryka. W przypadku kuchni nie mam już takiego dostępu albo najwcześniej będę wiedział za tydzień-dwa. Szukam czegoś co pozwoli mi na albo kontrolowanie zdalnie (coś do puszki?) + dopięcie automatyzacji bądź coś co pozwoli mi to wrzućić jakoś na lewo do Hue.

W przypadku korytarza i jednego z pokoi mam LEDy MiLight (nie Xiaomi xD) i myślę je albo wydupić albo jakoś zintegrować tak jak w przypadku wcześniejszego przypadku albo uruchomić je na stałe i kontrolować za pomocą automatyzacji (czujka ruchu, włączyć się rano i wieczorem itp itd).

Jest mi w stanie ktoś pomóc? :D

#smarthome #smarthouse #dyi #majsterkowanie #homeassistant #zigbee
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Immortale: spójrz na moduly shelly 2.5 - są mega małe i bezproblemowo integruje się je z HA, zmieścisz je spokojnie za przełącznikiem i możesz nim kontrolować napięcie przed zasilaczem. Jeżeli natomiast chciałbyś sterować ledami już za zasilaczem to jest też moduł shelly RGBW, ale nie jestem pewien czy akurat ten wspiera MQTT (ale jeżeli nie to bez problemu wgrasz na niego tasmotę - jest wyprowadzone złącze programowania)
@Xargo1: czyli rozumiem, że tam gdzie mam przełączniki to montuje sobie to cudo i zdalnie "pstrykam"? :D

Widzę, że to chyba też może raportować zużycie prądu więc można to też wsadzić przed "klasyczne" gniazko? :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Immortale: można. Są tez oczywiście przejściówki montowane w gniazdko (shelly plug s), ale akurat moja nie ma w sofcie opcji podłączenia do HA przez mqtt, trzeba sterować tylko przez oryginalną apkę (choć podobno ludzie się łączą)
@Immortale: Dla potomności - w shelly część opcji jest niedostępna przez apkę, ale wystarczy podłączyć się przez przeglądarkę, by mieć całą kontrolę. Jest tam też dostęp do ustawień serwera MQTT - i to nawet w PLUG S ( ͡° ͜ʖ ͡°)