Wpis z mikrobloga

Dobre duszki z #rzeszow prośbą i pytanie zarazem. Mam ~20 komputerów Compaq dc7800, które pójdą do szkoły (specjalnej) dla dzieciaków. Stąd kilka pytan:
1. Puppy/Arch/Lubuntu - który #linux wybrać?
2. Nie mam do nich kabli zasilających, brakuje mi z połowy monitorów a także myszek i klawiatur - nie prowadzi ktoś firmy i chce się pozbyć starego sprzętu? Z chęcią przyjmę i naprawie, by przekazać kompletne zestawy.
3. Nie są to może sprzęty pierwszej nowości, ale dzieciaki już tam działają na laptopach z linuxem (chyba 11 udało się im dostarczy rok temu) i całkiem dobrze sobie radzą :)
ktostujestdieselem - Dobre duszki z #rzeszow prośbą i pytanie zarazem. Mam ~20 komput...

źródło: comment_1614340270LAhkPLvs3uEuLaK54yrgwp.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@ktostujestdieselem: ten, który jest najlepiej znany osobie wspierającej to środowisko. Ja trzymałbym się z daleka od memowych dystrybucji, raczej Ubuntu.
Cała idea Ubuntu to dostarczyć Linux desktop dla babci Zosi, żeby miała jak z wnusiem porozmawiać i skąd przepisy szukać. Wersja LTS i coś do monitorowania, czy nie dzieją się dziwne rzeczy.
  • Odpowiedz
@ktostujestdieselem: Ubuntu 20.04 LTS. Lubuntu aktualnie stoi na LXQT które wymaga jeszcze pracy. Może też być Linux Mint. Do tego zainstaluj Zero-Tier i połącz wszystkie VPNem i zainstaluj openssh-server do zdalnego zarządzania. Jaka jest specyfikacja tego sprzęciora? Jeżeli tam wchodzą ramy DDR2 to za grosze można kupić na Facebook Market, Aliexpress, czy OLX pamięci.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ktostujestdieselem: może lububtu, jednak Ubuntu ale na tyle lekkie że nie powinno mieć problemów ze słabszym configiem. Ubuntu z tego co wiem jednak ma apetyt na zasoby a tak mamy lekkie GUI i funkcjonalność Ubuntu przy wcześniej wspomnianym distro ¯(ツ)/¯ @wykopyrek:
  • Odpowiedz
@ktostujestdieselem: Miałbym do oddania taki komputerek sff (chyba jednak dell, a nie hp). Niestety, po podłączeniu do niego poleasingowego monitora zepsuło mu się wyjście vga. Komp się uruchamia i normalnie działa i w sumie mógłby pracować jako serwer, ale taki mi nie potrzebny. Da się to jakoś naprawić, czy płyta główna jest do wywalenia?
  • Odpowiedz