Wpis z mikrobloga

#meble #fotel #fotelbiurowy #stanowiskogracza #ergonomia #pcmasterrace #grafikakomputerowa #fotografia #programowanie

Trochę w temacie bardzo ostatnio popularnym, fotele ergonomiczne.

Siedziałem na 5 chyba najbardziej popularnych, więc podzielę się opiniami i wrażeniami, może komuś coś pomoże.

WAU2
Fajnie wygląda, jak zamówisz z neta to może będzie i wygodny ale jak porównasz z czymś innym to go nie wybierzesz.
Mnie bardzo uciskał w uda przez profil siedziska, wygięty do góry na krawędzi, brak regulacji głębokości siedziska.

Pofit
Najnowszy model od Grospola. Bardzo fajnie podpiera plecy ale... Siedzisko dość twarde, brak regulacji wysokości oparcia, przez co brak wysokości odcinka lędźwiowego jest do przodu i tyłu ale u mnie bardziej podpiera kość ogonową niż lędźwie, jest za nisko.

Ergohuman i Ioo
Bardzo podobne do siebie modele i radzę przetestować oba bo to mocno indywidualna kwestia.
Ja wybrałem Ioo bo: lepiej podpiera mi głowę, mogę rzeczywiście pracować z podpartą głową w ergo leciała mi do tyłu,
i imo trochę lepiej podpiera lędźwie.

Ioo w siedzisku z tkaniny ma ciekawy profil, trochę łódki, który ma sprawiać, że podpiera zewnętrzną część uda, mnie to trochę uciskało i wziąłem siatkę.

Ciekawostka siedzisko w ergohumanie w środku od spodu ma dziurę. Gąbka jest na brzegach bez różnicy czy weźmiecie tkaninę czy siatkę siedzi się tak samo.

Co mogę powiedzieć, najlepiej siąść na każdym i przetestować.

183cm, 70kg
  • 3
  • Odpowiedz