Wpis z mikrobloga

Możecie mnie nazwać zawistnym biedakiem, komuchem albo zwykłym nieudacznikiem. Ale #!$%@? mnie jak widzę na światłach młodego gościa w jakimś BMW X5 albo jakąś blond cizię w cayenne i wiem, że na 99% oni na te auta nie zapracowali tylko mają bogatego ojca/męża.
#!$%@? mnie jak sobie przypomnę jak moi rodzice tyrali i dalej tyrają i nie mają z tego prawie nic po ponad 30 latach pracy, #!$%@? mnie jak sobie pomyślę ile ja muszę się namęczyć żeby sobie zarobić na wynajem kawalerki i jedzenie.
Wiem, że też tak macie, nawet jak się nie chcecie przyznać. To nie powinno być tak, że jeden się rodzi ustawiony do końca życia, a drugi musi #!$%@?ć żeby przeżyć.
#takaprawda #oswiadczenie #przegryw #antykapitalizm
  • 50
  • Odpowiedz
@imajoke: było się uczyć, serio. Wiedza jest dostępna w cenie abonamentu za internet a zamiast z tego korzystać to marnujesz czas na przegrywowe wysrywy na wypoku.

Ludzie dzielą sie na zdeterminowanych i narzekających.
  • Odpowiedz
@imajoke: niestety tak jest.. a państwa na pewno zadba o to, żebyś nie zbliżył się do tej grupy bogatszych. Klasa średnia, ma być polską klasą średnią, która utrzymuje ten cały #!$%@?łek.
  • Odpowiedz
@imajoke: Tak, to nic miłego, ale po co w tym " antykapitalizm " ? Nierówności społeczne były w każdym możliwym ustroju, od plemiennych ludów paleolitu, przez pierwsze cywilizacje metopotamii, czy starożytnego egiptu, starożytną grecję, Rzym, Persję, czy Indie ( system kastowy), idąc dalej feudalizm, monarchie tak absolutne jak i konstytucyjne, tyranie, autorytaryzm, totalitaryzm czy komunizm.
  • Odpowiedz
@imajoke: no cóż, mów za siebie. Ja nie wychowałem się w biedzie, ale np na pierwsze auto poszedłem na budowę zapracować sam, chociaż nie ukrywam że rodzice nie raz i nie dwa mi pomagali, babcia dorzuciła na opłaty, rodzice wzięli na współwłasność żeby OC było tańsze. Wspólnymi siłami z babcią w latach 90 wybudowali dom, później trochę biedowali bo utrzymanie swoje kosztuje. Nie miałem nigdy na najnowsze zachcianki ale też
  • Odpowiedz