Wpis z mikrobloga

Stoję przed wyborem pierwszej agencji #seo do współpracy przy rozwoju mojego małego biznesu. To dla mnie dość trudna decyzja i traktuje ją jako jedną z najważniejszych decyzji biznesowych jaką do tej pory musiałem podjąć. Macie jakieś porady które pomogą mi w podjęciu decyzji i pozwolą dokonać właściwego wyboru? #pozycjonowanie
  • 17
  • Odpowiedz
@Foto_Szop: agencja musi byc transparentna. Masz wiedziec za co placisz. Po drugie, czytaj opinie. Po trzecie, pamietaj, ze SEO swoje kosztuje i pewnych kosztow nie da sie zmniejszyc. Dla mnie 1000zł to absolutne minimum, jak ktoś Ci mowi ze za 500zł Ci pomoze, to jedyne co od niego dostaniesz to faktury co miesiac. Po czwarte, umowa na czes nieokreślony, bez żadnych kar
  • Odpowiedz
@borys9021: zebralem oferty tylko od czołówki firm wg. ogólnie dostępnych rankingów: widoczni, verseo, grupa-tense, widzialni. Cenowo są bardzo podobni, ok 2000mc dla mojej branży. Znasz te firmy?
  • Odpowiedz
@kaziu12: każda z firm od których dostałem oferty ma dużo sukcesów. Być może dlatego tak ciężko mi zdecydować. Wiem że od tego wyboru zależy przyszłość mojego biznesu.
  • Odpowiedz
@Foto_Szop: przede wszystkim zastanów się, czy na obecnym etapie rozwoju Twojego biznesu, seo będzie dla Ciebie odpowiednie. Każda agencja będzie starała się oczywiście zrobić co w jej mocy, aby pomóc Ci osiągnąć rezultaty, ale musisz zdać sobie sprawę, że seo to proces długofalowy i w zależności od tego, na jakim poziomie jest obecnie Twoja strona i jak wygląda konkurencja to może minąć trochę czasu zanim pojawią się efekty. Posiadasz obecnie jakiś
  • Odpowiedz
  • 1
Dam Ci złotą radę która pomoże Ci zaoszczędzić kupę nerwów i kasy: Unikaj jak ognia agencji z Poznania
Z agencji które wymieniłeś, grupa tense to zło, daj sobie spokój.
Patrz co agencja daje w umowie, ile treści dla Ciebie napiszą, ile linków miesięcznie pozyskają, skąd te linki, jaki trust flow, co dokładnie będą optymalizować na stronie, czy oni będą wprowadzać optymalizację, jeśli tak to jak to jest zapisane w umowie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Foto_Szop: nie wiem jaki budżet masz na to. Daj ba priv szczegóły to przygotujemy Ci ofertę też (najlepiej też Adsy do nas wtedy przenieść xd). Nawiązując do Mirka wyzej - nie jest to agencja z Poznania ani inna firma krzak.
  • Odpowiedz
@b0rgi0: jesteś kolejna osoba która przekonuje mnie że powinienem w ofertach wymagać ilości. Fakt wszystkie te oferty są ogólne, informują tylko o zakresie prac ale nie ma szczegółów. Dzięki
  • Odpowiedz
@Foto_Szop: znam, ale nie na tyle, żeby Ci cos o nich powiedziec. Jak chcesz opinii to na grupach na FB popytaj, tam zaraz Ci ktos napisze, ze wspolpracowal i czy poleca czy nie. A co do oferty, to jesli chcesz, to rowniez moge Ci przygotowac oferte. Ale to juz musisz do mnie napisac na priv co i jak
  • Odpowiedz
  • 0
@Foto_Szop musisz wymagać konkretów przynajmniej jeśli chodzi o treści, jesli chcesz to podrzuć mi info o projekcie na priv to Ci powiem mniej więcej ile czego potrzebujesz, powiedzmy że sensowny podział budżetu 2k to praca agencji 1k, treści miesięcznie 500 zł (okolo 8 tekstów lub opisów kategorii) i 500 zł na linki np. z whitepress. Oczywiście może być tak że tyle treści nie potrzebujesz to wtedy większy budżet na linki. A i
  • Odpowiedz
@Foto_Szop: w ofertach często nie ma szczegółów, ponieważ agencje mogą wtedy dowolnie interpretować zapisy w umowie. Było napisane, że przygotują treści, no to przygotowali w ciągu umowy treści do 5 podstron. Mieli pozyskiwać linki zwrotne, no to pozyskiwali 2 linki z katalogów miesięcznie itd.

Niektóre agencje przygotowują też oferty bez konkretnych liczb, bo czekają aż klient będzie zachęcony ich ofertą i dopiero w specyfikacji do umowy rozpiszą co konkretnie dostanie, a
  • Odpowiedz