Wpis z mikrobloga

Model nr 7: MisterCraft E04 T-60 "Battle of Stalingrad".

Każdy ma T-60 - mam i ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Byłby to przyzwoity model, gdyby nie brakujące ogniwa gąsienic, za grube i za nisko osadzone błotniki, zbyt duże zęby kół napędowych. Braki w detalizacji można łatwo nadrobić we własnym zakresie: brakujące spawy, nity, siatki – mnie wyszło to średnio.

Pierwszy raz zdarzyło mi się też, że nie byłem w stanie położyć żadnej kalkomanii z zestawu xD. Po prostu rozpadały się jak długo lub krótko nie trzymałbym ich w wodzie. Na szczęście miałem zapas z modelu ISU-122 od Italieri.

Na szczęście cena 23 zł za model rekompensuje wszelkie wady. Z drugiej strony uważam takie wypusty za MEGA ZŁO, bo są do kupienia w każdym sklepie z zabawkami obok wytworów ZTS Plastyk* i zarażają do modelarstwa kolejne pokolenia młodych Polaków xD

Gdybym nie wiedział czego się spodziewać i kompletnie nie miał minimalnego doświadczenia, to nie wiem czy chciałoby mi się go ukończyć.


#modelarstwo
ecconomicus - Model nr 7: MisterCraft E04 T-60 "Battle of Stalingrad".

Każdy ma T-...

źródło: comment_1613854341eCwmuv9VhslmfW82OeGWmc.jpg

Pobierz
  • 11
@Pieron: Masz rację oczywiście. Z drugiej strony to fajny model treningowy lub element dioramy. Boli mnie jedynie, że mają tak świetną dystrybucję w praktycznie każdym sklepie z zabawkami. Co nie jest niczym dziwnym, bo w hurcie taki model ZTS Plastyk kosztuje 6-8 zł. ¯\_(ツ)_/¯
@ecconomicus: Plastyk ma niezłe modele jak RWD 5 i 6, czy przyzwoity jak na model za 10 zł Mig 21, ale faktycznie to wymagające modele. Mają za to świetne kalki, to trzeba im przyznać. Natomiast Mistercraft to te same formy co Plastyk z beznadziejnymi kalkami. Nie wiem jak oni to robią, przecież kalki da się drukować na pierwszej lepszej drukarce.

Boli mnie strasznie, bo skupiając się na tych kilku niezłych modelach