Wpis z mikrobloga

Czesc Mirki,

ma ktos moze konto w Interactive Brokers? Jestes wlasnie w trakcie akcpetacji dokumentow i zrobilem pierwszy przelew do nich i mam pytania do praktyków.
1. Czy są jakieś koszty stałe utrzymania rachunku?
2. Będę tylko kupował akcje i ETF. Czy mogę spodziewać się jakiś niespodziewanych kosztów?
3. Czy jest tam dostęp do notowań On-Line ze stanów na za darmo czy trzeba dopłacać
4. Jakie mogą być potencjalne koszty, o których nie wiem
5. Jakieś ogólne opinie na temat tego brokera? Używam Degiro i mega mi się podoba ale mają małą gwarancję kapitału i szukam alternatywy

Rozumiem, że to wszystko jest w tabelach opłat ale mam poczucie, że to jest tak wielkie bydle że mogę czegoś nie zauważyć
#gielda
  • 13
  • 0
@samuray the zależy co masz zamiar na tym koncie robić. Do buy and hold przy mniejszych kwotach się średnio nadaje - koszty nie są jakieś kosmiczne ( mniejsze niż np. Na HL) ale np. Jak mieszkasz w UK trading212 ma darmowe konto ISA i mi się bardziej opłaca na ten moment trzymać wszystko na tradingu.
@guaira generalnie IB jest spoko jak ktoś ma zamiar tradeowac na tyle żeby sobie pokrywać koszty przy
@lsh: z tego co rozumiem to płacisz 10 USD za miesiąc jeżeli nie robisz transakcji. Jeżeli zrobisz kilka a wartość opłat będzie powyżej 10 USD to już nie dopłacasz, jeżeli mniej to tylko różnice. Mam racje ?
  • 1
@samuray na plus - tbh. Ciężko nie być. Wystarczyło mieć w marcu i wrześniu jaja ze stali jak były duże dzienne spadki. No i można się było załadować w niektóre spółki i trusty za pół darmo.
  • 0
@AniaHaniaWarszawa opłaty za konto znieśli. Jak tanio przelać to chyba zależy od waluty konta i kraju w którym mieszkasz. Ja mam przelewy i konto ustawione w GBP i przelewam normalnie za darmo. Dochodzi w max 2h.