Wpis z mikrobloga

Trafiłem na wartościowy filmik odnośnie momentu hossy, w którym prawdopodobnie jesteśmy:

https://www.youtube.com/watch?v=rbkLLq5lVTA

W tym filmiku gość omawia kilka wskaźników, które do tej pory z różną dokładnością sygnalizowały szczyt bańki. Warto pamiętać, że są to jedynie przewidywania, a nie prawda oświecona, bo na koniec hossy również mogą mieć wpływ tak banalne rzeczy, jak wysokie fee + zapchana sieć, czy na przykład giełdy nie wytrzymujące obciążenia.

Wiadomo, że jest fajnie jak wszystko jest na zielono i sobie rośnie, ale warto też zdawać sobie sprawę z istnienia różnych wskaźników on-chain i mieć z tyłu głowy świadomość, że po etapie euforii następuje gwałtowny koniec hossy i spadki -80% na BTC/-90% na altach. Wiem, że coraz częściej reklamowane są na YT różne kursy płatne 3000+ zł za omówienie różnych wskaźników i strategii na hossę (nawet nie będę podawał nazw, żeby nie reklamować), dlatego doceniam, jak ktoś po prostu dzieli się swoją wiedzą nie oczekując nic w zamian.

Generalnie do wskaźników wspomnianych w filmie dorzuciłbym jeszcze:
- Bitcoin Price - Doubling Time LINK - <15 dni może wskazywać szczyt bańki,
- MVRV Z-Score LINK- >9 może wskazywać szczyt bańki,
- Bitcoin: Market Cap to Thermocap Ratio LINK - wjazd na czerwone pole może wskazywać szczyt bańki, nie znalazłem niestety wykresu za free, ale czasem jest wrzucane na Twittera przez glassnode

#kryptowaluty #bitcoin
CzulyTomasz - Trafiłem na wartościowy filmik odnośnie momentu hossy, w którym prawdop...

źródło: comment_1613662332MUNxuEeMJ02GYQvXmnbbXN.jpg

Pobierz
  • 7