Wpis z mikrobloga

Prawdziwym szkodnikiem i sprawcą upadku Juventusu nie jest ani Allegri, Sarri czy Pirlo (ten to akurat najmniej winny) tylko Paratici. Błędy Fabio? Allegri jedyne o co prosił, to o sprzedaż Dybali i kupno Pogby i skrzydłowego. Co robi Paratici? Wymusza zwolnienie Allegriego po to, żeby zatrudnić Sarriego. Następnie przez dwa okienka (z nadchodzącym trzy) będzie się starał wywalić z klubu Dybalę. Nieskutecznie.

Sarriemu nie kupuje żadnego piłkarza. Maurizio prosi go o Kulusevskiego - Paratici go kupuje, po czym…Maurizio zostaje zwolniony.

Pirlo dostaje kadrę z jednym LO, jednym PO, bez kreatywnego pomocnika i z jednym środkowym napastnikiem. W zimę do wyboru masa 9tek chętnych do gry w Juve, po czym Paratici nie kupuje nikogo.

Następnie jakaś ślepa wiara w Bentancura, który nie nadaje się absolutnie do niczego. Klub nie chce kupować pomocnika, bo wierzy, że Bentancur odpali, co się #!$%@? nie dzieje (przypominam, że 50% od przyszłej sprzedaży leci do Boca).

Juventus od lat był chwalony za fantastyczne zarządzanie, ale to co robi Paratici od odejścia Marotty jest dramatyczne. Nie da się tego obronić żadnymi plusvalenzami czy ściąganiem Ronaldo (który sam chciał przyjść do Juve) czy De Ligta (który sam chciał przyjść do Juve). Rzucać pieniędzmi to i ja bym potrafił, gdybym je posiadał.

Warto jeszcze wspomnieć o Higuainie, Khedirze, Mandzukiciu, Keanie czy Spinazzoli. Ten pierwszy wywalony z klubu, bo Allegri wolał Mario. Chorwat z Khedirą na życzenie Maxa ma przedłużony kontrakt, po czym Max leci z klubu i nikt nie chce z ich usług już korzystać. Kean oraz Spinazzola są wykorzystani, by klub zarobił na ich kartach. Oboje byliby idealnymi piłkarzami do obecnego Juve (przynajmniej na papierze, bo ciężko tu mówić o jakimś stylu).

Ja nadal swoje zdanie o Pirlo podtrzymuje. Zagrał beznadziejnie, powinien wygrać, ale nie jego winą jest to, że nie ma kim grać. Nie było to też winą Sarriego (ten miał inne problemy, mi.n bycie bucem).

Oczywiście obecnie kibice będą rzucali w Andreę odchodami tak, jak robili to Allegriemu przy Ajaksie czy Sarriemu przy Lyonie, ale jakoś nikt nie widzi patologii, którą w tym klubie uprawia Paratici. To jest fatalne zarządzanie i zanim z tej drużyny poleci Pirlo, to wywalony na zbity pysk powinien zostać wielki guru Fabio Paratici. Niech zatrudnią kogokolwiek, byleby ten pajac nie robił w Juve transferów za rok.

#juventus #seriea #mecz
realbs - Prawdziwym szkodnikiem i sprawcą upadku Juventusu nie jest ani Allegri, Sarr...

źródło: comment_1613600249MSspVF5wSq6j1ntOPqE1ra.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
@realbs: No trochę się tu wypada zgodzić. Rezygnacja z Khediry, wywalenie Chorwata czy farsa przy niektórych transferach (pamiętasz płoty o ofertach Lukaku?) tworzą dość niezrozumiały obraz tego człowieka. Trochę taki dyrektor chaos który nie do końca sam rozumie co robi. Był tu już jeden taki, Blanc się nazywał.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@realbs: tez tego nie rozumiem. Odstawienie lekka ręka khediry i mandzukica i nie powoływanie ich w momentach gdzie byli potrzebni. Brak zimowych transferów do pomocy. Nie oczekiwałem zima Pogby czy Locateliego, ale chociaż jeden transfer do środka.
Pirlo też nie rozumiem. Jak można ustawić Kulusewkiego i Chiese w jednocześnie w pierwszym składzie. Prosił się Morata od poczatku.
  • Odpowiedz
@realbs: pięknie i prawdziwie napisane. Mamy kadrę przeciętaniaków, emerytów i trochę karnetowiczów J-Medical. Brak bocznych obrońców to już żart totalny, o środkowym pomocniku jak właśnie Pogba nie wspomnę. A co do meczu, niestety ale stracona bramka w pierwszej minucie przez fatalny, amatorski wręcz indywidualny błąd położyła to spotkanie.
  • Odpowiedz
@realbs: Pirlo to jest w tej sytuacji najmniej winny, bo oni go na bardzo dużą minę wsadzili (miał być w U23 i tam się uczyć). Nie jest dziwne, że Andrea czasem mocno nie ogarnia, bo życie to nie FM, a z trenerką trzeba się otrzaskać. Paratici musi odejść, być może razem z nim Nedved, bo klub od finału w Cardiff zalicza regres. Myślałem, że w tamtym finale uda się wygrać,
  • Odpowiedz
@RafalLygrys: Ja jeszcze obstawiałem nowy cykl w lato 2018. Kupno Ronaldo, wtedy silne plotki o Zidanie w roli dyrektora, dziennikarze zapowiadający, że Paratici będzie odpalał wrotki i ściągał same duże gwiazdy pokroju CR7. Skończyło się tak, że Zizou wrócił do Realu, Fabio ściąga wypalonych piłkarzy za darmo z kosmicznymi projektami, a jedyną dużą gwiazdą był De Ligt (który ofc był świetnym transferem, ale należy sobie zadać pytanie, czy w lato
  • Odpowiedz