Wpis z mikrobloga

siema wkeciłem się w liftoff'a gram na padzie, szukam teraz jakiegoś transmitera stąd moje pytanie co polecacie żebym mógł grać i na kompie i w przyszłości sterować tym swoim dronem fpv? jakieś qc7 za 500zł trochę za drogo dla mnie stąd szukał bym czegoś tańszego ale wciąż użytecznego
#fpv #liftoff
  • 10
@zwege: no recenzje mega pozytywne i chyba to kupię, ten nadajnik to chyba wgl taka mała rewolucja z tego co rozumiem bo za 80/85 usd masz sprzęt co wcześniej kosztował 160 usd

jedynie mam pytanie bo nie padło na nie odpowiedź w filmikach na yt
czy chwyt do pada [same kciuki na gimbalach halla] nie ogranicza cię w karierze fpv? bo wcześniej w filmikach o fpv widziałem że chwyt który daje
@eternos15 generalnie to aparatura jaką ja posiadam to taranis x9 lite + moduł irangex irf4 lite, a że pytałeś się o coś taniego godnego polecenia stąd napisałem o t jumper lite ;) moja aparatura sama w sobie jest okej i idzie uzyskać taki efekt o jakim piszesz ale jeśli miałbym kupować jeszcze raz to raczej dołożyłbym kilka stówek i kupić jakieś tx16s radiomaster.
I odpowiadając na Twoje pytanie, tak ciężko to uzyskać w takich nadajnikach, w większości przypadków wiąże się to ze zmniejszeniem czułości sterowania modelem, ale pewnie idzie przywyknąć ;)
dzięki za odpowiedzi

jeszcze jedno pytanie, w tym nadajniku z tego co zrozumiałem jest ograniczenie mocy na module do 0.025 watów [chyba chodziło o 250 mW] przy czym podobno większość nadajników pobiera moc 1 wata? jakby gość mówi coś takiego że instalowanie takiego nadajnika nie ma sensu, czy to jest rzeczywiście problem? czy zewnętrzne nadajniki sa wymagane na ile pozwala taki wbudowany? druga kwestia to mówi żeby poczekać pół roku i wyjdzie
Nie ma większego znaczenia w jaki sposób chwytasz gimbale


@gazowatosc_luks: w sumie masz rację oglądam teraz ten kontroler w akcji i jakiś dziadek robi takie salta, flipy i inne cuda przy użyciu tego chwytu że to raczej kwestia przyzwyczajenia
@eternos15: pytanie czy chcesz od razu latać z crossfire. Sam moduł + odbiornik do drona będzie droższy dwa razy niż ten Jumper. Do latania na symulatorze starczy w zupełności, do latania później też jednak jak będziesz chciał się tym zająć na poważniej to system typu crossfire jest obowiązkowy - i nie mówię tutaj o duużym zasięgu a o stabilności łącza - latasz wszędzie mając pewność ze nie stracisz sygnału z radia.
@Norman2: dzięki za rzeczową odpowiedź, chyba w takim razie ostudzę swój zapał do dronowania i nie kupię żadnego kontrolera tylko dalej będę bawił się na padzie i zobaczymy jak się sytuacja rozwinie