Wpis z mikrobloga

Witam mirki i mirabelki.

Mam takie pytanie:

Orientuje się ktoś czy można by odseparować podatek RTV od np. abonamentu Cyfrowego Polsatu? Chodzi mi o to że skoro płacę za Cyfrowy Polsat, C+, nc+ itp. to czy muszę płacić dalej tą śmieszną "opłatę/daninę/składkę" (i tak nie płacę)? Czy komercyjne stacje o tym myślały? Czy poza rządami pis byłoby to prawnie możliwe?

#mediabezwyboru #tvpiscodzienny #tvpis #pytaniedoeksperta
  • 4
@uhu8: chodzi mi o to czy obecne media prywatne nie mogą się po prostu odciąć od tego śmiesznego abonamentu i w ten sposób strajkować. Oprócz ludzi po 65. roku życia chyba mało kto wybierze TVP i TV trwam zamiast Netflixa i innych dostępnych platform. Zresztą dzisiaj telewizor coraz częściej zastępuje nam monitor do laptopa niż "okno na świat".
@michas89: ale co tym mediom prywatnym do abonamentu? One mają nałożony obowiązek na żądanie państwa dostarzczyć listę osób, które wykupiły pakiety z telewizją.
Jeśli wybierasz netflixa, bez kupowania i podłączania cyfry+/polsatu/kablowejtv to nie płącisz abonamentu.

Ale sugeruję ostrożność. Np. do internetu z kablówki nie daje sobie wcisnąć tv ("weźmie pan pakiet tv za 10zł to internet będzie tańszy o 15zł to oszczędzi pan 5zł") bo to grozi właśnie koniecznościa zapłacenia podatku