Wpis z mikrobloga

Witam,
podłączyłem głośniki (Edifier1280dbs) do telewizora (TCL u43p6046) kablem coaxialnym (Hama 122270) - działa to bardzo dobrze, dźwięk jest czysty.
Głośniki są podpięte również do komputera (pod lin1 - przewodem z zestawu od głośników 2xchinch do jack), w momencie gdy tylko przestawię głośniki na line1 (czyli dźwięk z PC) obok dźwięku pojawia się buczenie.Próbowałem podpinać pod line 2, ale efekt ten sam.
Nawet jeśli z PC nie wychodzi dźwięk słychać to buczenie z głośników (im głośniej ustawiony dźwięk na głośnikach tym buczenie głośniejsze). Wystarczy odpiąć przewód coaxialny i buczenie znika.
Co może być tego przyczyną? Głośniki mam niecałe dwa tygodnie i mogę je jeszcze zwrócić.
https://youtu.be/3gQrNgSJDIY

#glosniki #komputery #pcmasterrace
  • 3
@widze_plus_minusuje: może problem tkwi w twojej instalacji elektrycznej? Masz uziemione gniazdko, do którego podłączony jest komputer oraz głośniki? By wykluczyć winę głośników podepnij do nich jakieś źródło z zasilaniem bateryjnym (np. laptop bez podłączonego zasilacza, smartfon) i sprawdź czy problem też wtedy występuje.
@widze_plus_minusuje: może problem tkwi w twojej instalacji elektrycznej? Masz uziemione gniazdko, do którego podłączony jest komputer oraz głośniki? By wykluczyć winę głośników podepnij do nich jakieś źródło z zasilaniem bateryjnym (np. laptop bez podłączonego zasilacza, smartfon) i sprawdź czy problem też wtedy występuje.


@strusmig: Nie pomyślałem o tym. Dzięki za sugestie, sprawdzę to.
@widze_plus_minusuje:
Okazuje się, że problem leży w przewodzie antenowym z kablówki.
Głośniki są połączone z komputerem i z telewizorem. Telewizor podłączony jest natomiast poprzez hdmi z dekoderem kablówki. Do dekodera wchodzi przewód antenowy. Wystarczy odłączyć przewód antenowy i problem zanika. Czy z kablem antenowym (sygnał z kablówki i Internet dostarczany jest do mieszkania) coś da się zrobić?