Wpis z mikrobloga

Witam nocnych świrów spod tagu #nba a także tych, którzy czytają to rano ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chciałbym zapytać trochę o głupią rzecz, ale co mi tam. W zasadzie to kilka pytań. Najpierw słówko wstępu.

Swego czasu bardzo jarałem się NBA. Oglądałem mecze, śledziłem newsy, oglądałem skróty regularnie, kupowałem nawet jakiś Polski miesięcznik. Generalnie świetne wspomnienia. Pare lat tak miałem. Uwielbiam tez piłkę nożna ale w tamtych czasach koszykówka była dla mnie nawet ciekawsza niż nożna. Potem praca i zmiana trybu życia trochę sprawiły, ze z czasem ta zajawka na NBA bardzo się osłabiła. Nie miałem czasu praktycznie na nic wiec można powiedzieć NBA zostało rzucone w kąt. Przez prawie cztery-piec lat zapomniałem o tej lidze. Teraz sobie siedze na urlopie i oglądam już trzeci mecz w tym tygodniu bo znowu zaczynam łapać tą zajawkę :D

Wyobraźcie sobie ziomka, który był przez 5 lat zahibernowany i nie ma pojęcia kto teraz jest na topie, kto w przyszłości może być gwiazdą i kto rozdawał karty w latach ubiegłych. Wychodząc z tej hibernacji mam pare pytań :D

1) Gdzie oglądacie mecze?

Macie LP? W tym momencie oglądam GSW-Mavs na Playerze od C+. To dla mnie wygodne, ale wiadomo, ze C+ mecze pokazuje baaardzo wybiórczo. Są jakieś dobrej jakości streamy czy warto się szarpnąć na ten League Pass? Ogólnie to NBA ma appke na telewizor? Jakbym się tak mocno podjarał to bym wziął nawet tego League Passa ale jak nie będzie można oglądać na TV to trochę buba ( ͡° ʖ̯ ͡°) Pamietam, ze wtedy kiedy interesowałem się NBA to oglądałem mecze na stronce bukmachera, bo Bet365 (już niedziałający w Polsce) miał na swoim live transmisje z wszystkich meczów NBA :D

2) Kiedy nie oglądacie meczów to...?

Jak w nocy trzeba się wyspać i nie ma możliwości oglądania meczów to znacie jakieś polskie stronki, które są poświęcone NBA i na bieżąco choćby w drobnym stopniu relacjonują spotkania? Tak, żebym rano mógł sobie wejść i na świeżo przeczytać co się wydarzyło? Ja pamietam „zkrainynba.com” ale albo mi się coś pomyliło albo od tamtego czasu zmienili formułę strony bo trochę kulawo to wyglada.

3) Jest jakieś warte uwagi polskie czasopismo o NBA?

Miałem pare lat temu zaprenumerowany jakiś miesięcznik ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć nazwy. Pamietam ze był fajnie wydawany, ładna oprawa (oczywiście jak na gazetę), śliski papier itd. Na początku sezonu dawali chyba coś w stylu skarbu kibica bo pamietam, ze zostawiłem kiedyś na stole i ojciec zaczął czytać i mi się pyta gdzie są Supersonics XD Nie mieszkam już z rodzicami, a te wszystkie gazety zostały mi gdzieś na strychu w domu rodzinnym wiec ciężko mi będzie to znaleźć. Wie ktoś o co chodzi? Wydają to dalej?

4) Coś do posłuchania na polskiej scenie?

Te pare lat temu to jeszcze mało kto w Polsce słyszał o Spotify a na youtubie dodawało się tutoriale z Tonego Hawka a nie zarabiało na filmach :D Pod tym względem trochę wszystko poszło do przodu. Są jakieś polskie w miarę regularne podcasty o NBA na youtube czy Spotify? Ostatnio do sprzątania miałem włączona jakąś randomową sportową playliste (z Foottruckiem i innym szajsem) nagle skoczył mi jakiś podcast o NBA gdzie dwóch gości sobie na luzie dyskutowało o Hardenie (narzekali ze wymusza transfer itd). Dwóch gości z brodami, siedzieli na przeciwko siebie jak dobrze pamietam XD

5) Bardzo ogólnie... jak pielęgnować tą zajawkę aby nie być Januszem?

Wiadomo, ze teraz nie zacznę „nadrabiać zaległości” i nie będę nagle studiował archiwów aby zobaczyć co mnie ominęło przez kilka sezonow. Gdy jakiś małolat zaczyna interesować się piłką i chce chodzić na załóżmy Legie, Lecha czy Wisle to nie ogląda nagle wszystkich meczów z ostatniego dziesięciolecia tylko stopniowo pomału nabiera tej wiedzy na dany temat. W jaki sposób utrzymywać na bieżąco newsy z NBA i nie „wypaść z gry”? :p

Ja pierdziele, ale się rozpisałem XD Mam nadzieje, ze komuś będzie się chciało odpisać choćby w skrócie ;) byłbym bardzo wdzięczny!!
  • 12
  • Odpowiedz
1) jest tag na reddicie gdzie regularnie pojawiają się linki do meczów
2) ja oglądam highlights na YT, jest kilka kanałów które takie coś wrzucają i stosunkowo na bieżąco (wystarczy wpisać kto grał z kim)
3) Czytam Lożę NBA na FB i polecam, chyba wydają też własne czasopismo
4) oj nie wiem
5) może dodatkowo reddit, inne social media typu fb, ig, także poszczególnych zespołów?
  • Odpowiedz
Apropos właśnie highlighsow, chyba je znacznie skrócili przez te kilka lat? Pamietam, ze wczesniej spędzałem nieraz 40-55 minut dziennie na oglądanie wszystkich skrótów na nba.com bo każdy trwał po 4-5 minut. Teraz widzę, ze w Game Recap na oficjalnej stronce są krótkie filmiki które maja lekko ponad poltorej minutki :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@DzikiJozef: 1. Streamy na nbastreams.to
2. Szósty gracz, dostęp płatny, ale IMO warto - sam mam tam konto już 6 lat, newsy, wake up codziennie rano z podsumowaniem meczy który pisze maciek kwiatkowski znany szerzej jako jimson. Dniówka z zapowiedzią meczów, również inne materiały, choć kiedyś było więcej.
3. Kiedyś sam kupowałem magazyn MVP, teraz nie wiem czy cokolwiek warto prenumerować.
4. Również szósty gracz - podcasty są na Spotify z
  • Odpowiedz
@DzikiJozef:
1. Wygoogluj nbabite, to taki LP dla mądrych ludzi, a i też dla bogatszych bo sporo zostaje w portfelu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2. Jak mam czas w dzień, to najciekawsze mecze nadrabiam w dzień, od kiedy pracuje, czyli od dwóch lat rzadko kiedy oglądam na żywo więcej niż jeden mecz w tygodniu (czasy studenckie, kiedy oglądało się wszystko wróćcie(,)). Jak nie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DzikiJozef: ale się rozpisałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak na przykład w tygodniu masz mało czasu i nie masz możliwości poświęcić 3 godziny na obejrzenie meczu, to polecam - jest mnóstwo kanałów na YouTube gdzie są fajne, około 15 minutowe skróty meczów. Można w godzinkę cztery mecze oblecieć. Wiadomo człowiek pracuje, nie zawsze ma czas.
  • Odpowiedz
  • 1
2. Polecam Wikihoops.com. Prosta, przejrzysta, darmowa (bez reklam) stronka z NBA highlights, można również zobaczyć jaki mecz z ostatniej nocy był najatrakcyjniejszy (bez spojlerowania wyniku), to idealna opcja dla kogoś kto nie chce tracić czasu na oglądanie całego meczu, który finalnie może okazać się strasznie nudny pod względem rywalizacji/emocji np z przewagą 40pktow. Dodatkowo donejt (5Euro minimum) daje możliwość wyświetlania wszystkich/wybranych highlightow pod rząd.
  • Odpowiedz
@Rocky_Zuma_Skye: Nie wiem czemu ale odebrałem to jako pocisk ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Q-Tip: Ten motyw z nie spoilerowaniem wyniku brzmi zajebiscie! Dzięki!

@vin42: Podziękował!

@Jrv20: Haha, nie będę boomerem, obiecuje :D Jestem przed 30stką i mam Twittera :D Na Polskiej scenie NBA warto kogoś obserwować?

@gressif: Nie znałem tej stronki, zerknąłem na szybko i wyglada super! Dzięki! 150 PLN za roczny dostęp
  • Odpowiedz
@DzikiJozef: Mam podobnie jak Ty, wykupiłem LP na 8 meczów i będę siedział po nocach i oglądał jak czas pozwoli, dla mnie optymalna opcja by wybrać między tym co chcę obejrzeć a czego chcę zobaczyć skrót.
  • Odpowiedz