Wpis z mikrobloga

Siemanko krusejderowe świry, dajcie tipy świeżemu graczowi (tylko 200h), bo chyba tu dużo rzeczy opiera się na takich lifehackach które są nieoczywiste. Np ja niedawno wyczytałem o tym, że jak zabijemy bezdzietnego courtiera to przejmujemy jego złoto, i nagle cyk, 500 złota w kieszeni, no i zupełnie inaczej się gra :D Pewnie tego typu rzeczy znacie na pęczki jak gracie dłużej. DLCki wszystkie albo prawie wszystkie mam.
Bonusowe punkty za rady do grania tall.
#ck2
  • 9
@TotalDisaster:

Z, takich dzikich akcji to mam tipa na usuwanie nadmiarowych następców ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wymagany dostęp do morza i chyba DLC Reaper's Due.

Kiedy to niechciane dziecko osiąga już te 16 lat, mianujemy typa/(lub typiarę) na dowódcę. Takiemu delikwentowi dajemy pierwszy lepszy oddział, może być to nawet jeden żołnierz, i ładujemy nieszcześnika na statek.

Tak przygotowany stateczek posyłamy w morze najdalej od lądu jak się
@TotalDisaster: Witam serdecznie.
Tego typu rzeczy jak zajęcie majątkowe można robić nie tylko na dworzanach.
Wobec wasali można też tak postępować - a to widzisz, dlatego że jak ma jakieś ziemie, to zbiera z nich podatki i w ten sposób może dorobić się jakiegoś majątku, który można zagarnąć.

Nawet koniecznie starać się w tym celu nie potrzeba - bo wystarczy, że taki wasal nas nie lubi i zaczyna spisować przeciwko nam
@maniek50005:

W czasie wojen warto wojskiem oblegać prowincje - które są stolicami poszczególnych księstw lub królestw - bo jest spora szansa na pochwycenie jakiegoś wysoko urodzonego jeńca


dobry tip, wykorzystam

Fajnie byłoby też jakbyś podał jaki ustrój panuje w twoim kraju, jaką masz kulturę postaci i religię


Tak jak pisałem w którymś komentarzu gram obecnie (katolickimi) Czechami, no i raczej pytam o ogólne rady które można zastosować wszędzie

Ale takiemu pretendentowi
@TotalDisaster:

O, może to głupie pytanie, ale da się ustawić tak, żeby z każdym plotem był aktywowany auto-invite? Bo nuży mnie klikanie za każdym razem :D


Tak, jest taka ikonka na ekranie plota, ale żebym ci ją pokazał, to musiałbym najpierw do domu wrócić - a będę około 22.

Co do poprzednich pytań.
Grasz katolickimi Czechami - prawdopodobnie w ustroju feudalnym, czyli już coś na ten temat wiemy.
Masz dostęp do