Wpis z mikrobloga

Szukając dziś informacji z branży elektrycznej wpadłem na godną zainteresowania markę- NIO Inc

NIO Inc – to chiński producent elektrycznych SUV-ów i samochodów sportowych z siedzibą w Szanghaju działający od 2014 roku. Bardzo często przyklejana jest mu nazw „chiński konkurent TESLI”. Początki firmy nie są kolorowe i była bliska bankructwa, jednak w kwietniu 2020 pozyskali inwestora który zainwestował 1 miliard dolarów. W opublikowanym raporcie na koniec stycznia NIO poinformowało, że:

- NIO dostarczył 7 225 pojazdów w styczniu 2021 r., Co oznacza wzrost o 352,1% rok do roku
-Łączne dostawy modeli ES8, ES6 i EC6 na dzień 31 stycznia 2021 r. Wyniosły 82 866 sztuki

Dodatkowo NIO chciałoby rozpocząć ekspansję na innych rynkach w drugiej połowie 2021 roku, by wchodzić na nie w latach 2021-2022. Wśród nich jest Europa.

Niestety nie można jeszcze określić jakości produktów jakie wypuszcza NIO i czy osiągną sukces w świecie. Jednak czytając o nowoczesnych rozwiązaniach jakie wprowadzają(np. technologia wymiany baterii) myślę, że mogą stać się ciekawą pozycja na rynku aut elektrycznych.

Inwestycja w akcje NIO to na pewno długo terminowa lokata. Wczoraj kurs zamknął się na poziomie 55,77 $. Od pół roku utrzymuje się w tendencji wzrostowej. Wyczytałem, że spekulacje są na 100$ za akcje w 2021r.

Co o tym sądzicie?

#smallstreetbetz
  • 7
@dzidzi06: ja zamierzałem zyskami z GME wpakować się w NIO, bo brzmi mega perspektywicznie i faktycznie dostarczają te samochody, ale zobaczymy czy będzie czym przy obecnym obrocie spraw
@kosti9191: masz racje. Chodziło mi bardziej o fakt, że istnieje bardzo mała ilość ocen dotyczących wykonania, jakości materiałów, awaryjności czy samego użytkowania. Te opinie które istnieją pochodzą z ich rodzinnego podwórka. Dlatego zaczekałbym na mocniejszą recenzje szerszego grona odbiorców, przede wszystkim tego wymagającego jak np. Europa.