Wpis z mikrobloga

no bo śmieszy mnie taka narracja, że jesteśmy #!$%@? na świecie. Są kraje o dużo większym stężeniu smogu i o tym się nie mówi


@dawidof9: śmieszy cię to, że w Polsce jest mega #!$%@? powietrze ale nie mówi się o krajach w których jest jeszcze #!$%@??
  • Odpowiedz
@MicroPepe Nie. Śmieszy mnie to, że pokazujesz mapke całkowicie niewiarygodną- czujniki praktycznie tylko w środkowej Europie i Stanach Zjednoczonych? Żeby było jasne, nie jest to powód do dumy i trzeba z tym walczyć.
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt jeśli spojrzymy na Czechy, to zauważymy że mapa zanieczyszczenia powietrza w ciekawy sposób koreluje z mapą ukształtowania terenu oraz z radarem wiatru ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie chcę nic sugerować, ale możliwe, że to nie oni są winni zanieczyszczeniu powietrza w Ostrawie
  • Odpowiedz
Śmieszy mnie to, że pokazujesz mapke całkowicie niewiarygodną- czujniki praktycznie tylko w środkowej Europie i Stanach Zjednoczonych?


@dawidof9: to, że niektóre rejony nie mają czujników nie czyni w żaden sposób niewiarygodnej tej mapki - przecież interesuje nas porównanie między rejonami które te czujniki mają. Napisał bym, że jesteś debilem ale nie chcę nikogo obrażać ;)
  • Odpowiedz
Celowo wrzuciłeś mapkę która uwzględnia tylko kilka wybranych krajów


@LuxEtClamabunt: a ty celowo dla manipulacji wrzuciłeś mapke z windy która pokazuje że niby w polsce jest zanieczyszczenie pm 2.5 na poziomie 30 ug/m3 a wrzeczywistosci jest 153 w porownaniu z Bangkokiem gdzie jest ok 120. Dla porownania w Pradze jest ok 70 a w ultra zanieczyszczonym Mediolanie 109. Jak chcesz czegoś podobnego do polski to prosze bardzo Moskwa - 40.

Polska
  • Odpowiedz