Wpis z mikrobloga

ech ta inflacja
przyszła wycena z AC
auto po 2,5 roku i 30kkm przebiegu jest według ubezpieczyciela warte tyle, za ile je kupiłem xD
no dobra, była to okazja życia, żeby zakupić rocznego z 30kkm przebiegu za jakieś 60% ceny katalogowej
a wszystko chyba przez to, że na otomoto ukrył się cenowo pomiędzy innymi stelvio, tylko że tamte były nowe, ale w najtańszej wersji i czerwieni, a ten był w najbogatszej możliwej, łącznie z trójwarstwowym lakierem. No a jak kto to znalazł ogłoszenie to w opinii rzeczoznawcy były dupochrony w stylu "uszkodzenia lakieru" czy "zapocone uszczelki" a okazało się że to tylko brud xD.
#alfaromeo #stelvio #alfaholicy #samochody
niegwynebleid - ech ta inflacja
przyszła wycena z AC
auto po 2,5 roku i 30kkm przeb...

źródło: comment_1611833894Zq0XpyJDKyacHUzgHP0Tbg.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@bigger: była na otomoto ale kupowane na poleasingach z idea. Musiał tam trochę stać, bo przez telefon od razu opuścili cenę o dodatkowe 5k netto. wyszło w sumie 145k. Trochę się go bałem, ale miałem rok gwarancji jeszcze, a cena tak niska, że podobną wersję miałbym z 50-60k drożej i uznałem że taki rabat wystarczy nawet na ewentualną wymianę silnika jakby co.
  • Odpowiedz
@bigger: po której alfie?
Stelvio jeździ jak złoto tylko jest bardzo twardy, więc wszystkie spowalniacze bardzo bolą. Ogólnie wrażenie z jazdy jest takie, że to nie ty siedzisz w wysokim samochodzie, tylko cały świat się skurczył.
Wszystko ma, wewnątrz zrobili wszystko praktycznie i ładnie. Nie ma oczywiście bajerów z niemiec ale naprawdę brak tylko android auto w moim roczniku. Auto jeździ i wygląda jak złoto a w recenzjach w necie tylko
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: a jak z wykończeniem? Giulie dopiero lifcie 2020 poprawili, włoskie auta są lipnie wykończone w porównaniu do Niemców ale kupując AR chyba o tym wiedziałeś jeśli miałeś wcześniej inną alfe
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: nie przesadzajmy, ma też wady. Gupi interfejs z poukrywanymi opcjami, tnące się na mrozie keylessy, brak kilku istotych opcji które np. aspirujące do premium auto powinno posiadać itp itd.
Ja z perspektywy posiadania giuli bym polecił ale jako 2-3 auto bo mam ją głównie do zabawy i w tym jest świetna. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@smway: mam jeszcze giuliettę
Wykończenie? Ciężko mi się odnieść bo nie przebywałem długo w innych markach. Nie jestem też jakimś purystą. Jedyne co, to mogę porównywać do tego, co przez parę lat pokazywał Doug.
Ot wszystko jest ok. Matowe drewno jest jedynym ładnym drewnem w samochodzie. Ze stukania/trzeszczenia mam tylko czasami jakiś metaliczny odgłos w okolicach pasów u kierowcy. Jak szukałem i sprawdzałem fora bmw to było tam tego tak dużo,
  • Odpowiedz
@Tonari_Totoro: aha i nie wiem jak giulia, ale stelvio z q4 to tragedia na parkingu.
W życiu parkowałem głównie dużymi samochodami - chrysler intrepid, passat b6, s-type - ale tym za cholerę nie potrafię
nawet pomijając fatalny promień skrętu to jakoś nawet nie mogę porządnie w linie trafić. Albo oślepłem na starość, albo mój mózg się nie może jakoś do stelvio dostosować
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: mam indukcję, mam poprawiny system aczkolwiek mu brakuje np. wyłączenia składania lusterek, wyłączenia / włączania grzania lusterek bo sprzeżyli z ogrzewaniem tylnej szyby, brakuje ustawień kierownicy żeby np. pokrętłem od tempomatu moc przewijać menu radia itp itd..
Ale prowadzi się bajecznie, kupiłem bo tym wygrywała z audi A6
  • Odpowiedz