Wpis z mikrobloga

@szymciak: Mam kilka wersji. W panelu sterowania widziałem nawet jakieś wersje 2016. Zrobiłbym screena, ale już nie jestem w firmie. Były tam wersje 2005, 2008, 2012 i chyba 2016
ssms = SQL server management studio


@szymciak: Tak, kumam już. Tylko pytanko najważniejsze. Jaka bazę powinienem mieć? To mnie właśnie nurtuje. Jak się uda rozwiązać to Przelewam Ci flaszkę PayPalem.
@kidi1 zasadniczo zaleca się najwyższy compatybility level jaki jest dostępny. CL 100 sugeruje że masz sql2008 który już dawno nie jest wspierany przez wiele aplikacji.
@kidi1 jak ściągniesz nowszą wersję to zawsze jest opcja upgrade z poprzednich wersji. Ważne zrobić backup baz dla spokoju.
Czy bezpieczne.. jeśli jest możliwość cofnięcia do poprzedniej wersji to moim zdaniem tak. W najgorszym przypadku będzie robota żeby przywrócić instalacje i backup.
W robocie podnosiłem nie raz wersję SQL najgorzej wspominam SQL 2000 do SQL 2014
@kidi1 zapominałem, dobrze jest mieć hasło i nazwę użytkownika na którym lata apka, bo w razie potrzeby reinstalacji wstecznej nie będziesz miał tego użytkownika.
@szymciak: Ok. Więc tak. Miałem SQLa 2008 32-bitowego ma Windows 7 64bit. Wykupiłem pomoc zdalna z Comarch i serwisant pierniczył się z tym 1,5 godziny bez przerwy aby podnieść SQLa do 2014. Zalecił mi pilnie przejście na W10 bo nowe Optimy tego wymagają i w poniedziałek robię klona dysku i na klonie spróbuję zrobić upgrade do W10. Jak się coś posypie to robię czystą instalkę. I tak miałem wstawić SSDka do