Wpis z mikrobloga

Mam w domu tylko 3 planszówki:
1. Hexxa - taka śmieszna fajna gra na układanie heksagonów do koloru na czas.
2. Alias kobiety vs mężczyźni - super na imprezy
3. Talismana ze wszystkimi dodatkami (poza kataklizmem bo jego nie lubię)
Bardzo podoba mi się ta gra, cały świat, rozwój postaci, ciekawe postacie oraz to że mogę iść gdzie chce no i różne zakończenia. Jest wiele negatywnych na wykopie opinii na temat tej planszówki zatem czy jest gra podobna do Talismana tylko lepsza ;P?
Takie Diablo 2 planszówkowe ;d?
#planszowki #grybezpradu #pytanie
źródło: comment_1611662523ufX7sXzL2GlsoVa0ABGh23.jpg
  • 17
@Krejziismylife: Wlasnie też coś słyszałem o Runeboundzie muszę obczaić temat :D
@RobertKowalski: No ta gra jest super... jak masz czas no i przy wielu dodatkach jest kupę rzeczy do zapamiętania
1: rusz Wilkołakiem
6 : rusz śmiercią
Zmienia się pora dnia dodaj/nie dodawaj stworom +1
pamiętaj że zaklęcie trwa jeszcze 3 tury
zmień ruiny w pustynie i umieść na nich kartę
pamiętaj o swoim zadaniu u czarownika
pociągnij smocza łuskę
@krasnoludkolo: pomiędzy rzuć zaklęciami, jako wróżka możesz odrzcucić kartę ale kolejną musisz zaakceptować, możesz użyć przedmiotów przyjaciół. Duzo też zależy od postaci te podstawowe nie miały dużo do gadania. Wojownik możesz mieć 2 bronie fajnie ale nim do tego dojdzie GL HF :P Później doszły bardzo ciekawe mechaniki i postaci np ktoś rzuci zaklęcie możesz się do niego teleportować, są postacie które np w lesie mają bonusy. Im dalej tym więcej
@lizakoo: Proponujesz przesiadke z Talismana na Descent albo Gloomhaven? Bez przesady, to jakby z Monopoly komus powiedziec zeby sie przesiadł na Shoguna albo Terraformacje Marsa xD
Runebound albo Relic na początek będzie najlepszym wyborem, Runebound jesli klimat, Relic jesli Mechanika ma byc troche podobna.
@HerhontMistrz: nie kminie porównania, bo nie grałem ani w shoguna ani w terraformacje. U mnie pierwszą poważną planszówką były cyklady. Wcześniej totalnie nic nie znałem ze świata planszówek.